31/05/2026
КРСНА СЛАВА МАНАСТИРА СВЕТЕ ТРОЈИЦЕ У ОЗЕРКОВИЋИМА
У недељу 31. маја 2026. године манастир у Озерковићима прославио је своју Крсну славу, празник Силаска Светог Духа на апостоле – Педесетница – Тројице.
Празничну Литургију служио је настојатељ манастира игуман Георгије (Станковић) уз саслужење: протојереја-ставрофора Мирослава Вујичића и ђакона Уроша Билића са Сокоца.
Након Свете Литургије обављена је литија и преломљен је славски колач. Том приликом за кума наредне манастирске Славе изабран је, заједно са супругом Анђелом и ћеркицом Маријом, Нинослав Прелић - начелник општине Рогатица.
Кумови овогодишње Славе, Бојан и Сандра Боровчанин пореклом са простора Романије, а који са својом породицом обитавају у Београду, учинили су да Крсна слава манастира и празник Тројице буде празник који ће дуго остати у сјећању свих поклоника ове свете обитељи, који су и ове године дошли са разних страна свијета.
Након Литургије за све вјернике и поклонике од стране кумова Славе била је припремљена славска трпеза и послужење.
У славу и част Празника Тројице и Крсне славе Манастира у Озерковићима, чланови "Православног хуманитарног удружења Свети Сава" са Пала и "УГ Свети Василије Острошки" са Сокоца пјешке, из својих градова, заједно са другим храбрим поклоницима, молитвено су дошли до Манастира, што представља путању и подвиг од скоро педесет километара.
Поред бројних и драгих гостију прослави манастирске Славе присуствовао је Министар за научнотехнолошки развој и високо образовање Републике Српске господин проф. др Драга Мастиловић.
Настојатељ Манастира Свете Тројице у Озерковићима, игуман Георгије, неизмјерно и од срца, прије свега, благодари кумовима Славе, Бојану и Сандри и њиховој породици на труду и жртви како би манастирска Слава била благословен и несвакидашњи догађај – пун молитве, радости, братске љубави и дружења.
Такође, отац Георгије благодари свим вјерницима из наших околних градова, браћи и сестрама, који су помогли око припреме Славе и празника, као и породици Соколовић из Рогатице, Драгану и Сњежани, што су и ову манастирску Славу украсили прелијепим цвијећем из своје цвјећаре.
ИнфоМанастира