29/04/2026
Izvjestaj sa danasnjeg sastanka privatnih vlasnika i aktivista , clanova , Partizansko groblje Jajce .
Prisutni: Duranovic Mirsad, Beciragic Zijada,Heganovic Sandra, Catic Finka, Hajder Sedjad, Macak Salih , Kasum Halisa, Hadzic Zijad i Moja malenkost .
Obavijest za izostanak i podrska pri odlucivanju , data od Velida, Marijete Tepic, Nebojse.
D n e v n i red
1.Uputiti zahtjev NACELNIKU OPSTINE za pomoc u finnasiranju za popravku i sanaciju partizanskih grobnica , popravku vanjskog zida groblja , vrata , te zid , unutar -stepenice.
Zakljucak:
Mirsad je napravio zahtjev i molbu za pomoc koju ce uputiti , ROK -DANAS!
Plan je da ukoliko dobijemo sredstva , zahtjev je na 3000 km, da radovi budu izvrseni do 29.11 ove godine .
2. Prva aktivnost oko odstranjivanja nekoliko stabala , te uredjenje i kosenje planirano je pocetkom juna .
( kontaktirani su svi oni koji su to tako dobro radili lani i izrazili su zelju da to rade i u bududuce .
O l a k s a nj e i nama.
( VELID kaze , akcija onakva kao lani pod pokroviteljstvom planinarskog i njegovim , opet na jesen… znaci, sad placamo.)
3. Donijeta je Odluka o povecanju participacije kojom placamo uredjenje .
Za bosanske penzije , godisnje, 20 km po parceli , za inostranu, 35km.
Kupovina grobnog mjesta, za bosansku penziju ostaje nepromjenjena , 500 ,00km
Za inostranu , 700 ,00 km.
OVA PROMJENA CIJENA VAZI OD 01.06.2026, i odnosi se na ovu godinu i u buduce.
Oni koji su platili ili plate do 31.05 uplate ostaju stare , a od 01.06 , je nova, koja stupa na snagu 01.06.2026.
OD DANAS MOZETE VRSITI UPLATU U KANCELARIJI koja pocinje sa radom srijedom od 11-14 i petkom od 11-14 . DRUGI ULAZ , IZA , a u zgradi AVNOJ-a
(Mirsad ili osoblje Avnoja ce vas usmjeriti , znaci nema vise placanja kao do sada.
( kancelariju su DANAS pogledali prisutni clanovi sastanka.)
OVO iz razloga sto institucija Muzeja i SABNORa-partizansko groblje nema nikakvu zajednicku funkciju.
Odlicna ideja Finke da se napravi obavjest za One koji ne prate i ne placaju te da se objesi na ulazna vrata groblja .( bit ce👏)
HVALA DIREKTORU Avnoj-a, na ustupljenom prostoru i mogucnosti besplatnog koristenja prostora.
Nadam se da podrzavate i dalje zajedno idemo prema istom cilju, a to je da ovaj prostor koji mi odrzavamo i finansiramo bude park , pa mozda Nekad ostvarimo uslive i dobije dodatni naziv gradskog groblja.. do tada neka bude park u kojem posjecujete svoje drage …
I nesto cime smo svi mi ponosni da ima traga lijepog u njemu… nasim zajednickim zaslugama ( a plan su klupe, rukohvat, video kamera…)
Pozdrav od danasnjih prisutnih!