20/04/2026
DŽEMATSKA EKSKURZIJA
BANJA LUKA - JAJCE
Dana 18.04.2026.god. naše džematlijke na čelu s našim imamom Džemal ef. Softićem, krenuli smo na jednodnevnu ekskurziju.
Posjetili smo Ferhadija džamiju gdje nas je dočekao i o historijatu ali i važnim informacijama iste govorio Mersudin ef.Hodžić, sekretar Medžlisa i drugi imam Ferhadija džamije. Nekima je ovo bio prvi dolazak u nju, pa smo vrijeme iskoristili i da napravimo fotografiju. Nakon toga posjetili smo Banjalučku medresu gdje nam je riječi dobrodošlice uputio profesor Šaćir ef. Kobilica. Napuštamo Banja Luku te se vozimo prema Jajcu. Prelijep prizor i ambijent. U Jajcu uz koordinaciju sa glavnim imamom prof. Zehrudin ef. Hadzićem nas je dočekala profesorica Mirela Humić i bila je naš vodič.
Obišli smo užu gradsku jezgru gdje smo posjetili vodopad, džamiju Esme sultanije i Stari grad.Posjetu Jajcu smo završili sa odlaskom na Malo Plivsko jezero.
Ispunjeni novim iskustvima i saznanjima o svojoj Domovini krenuli smo svojim kućama.
Istinsku zahvalnost iskazujemo Uzvišenom Allahu na ovoj prilici, a zatim i svim našim domaćinima u Banja Luci i Jajcu, ali i putnicima koji su bili divni saputnici!
Putovanja su radost, prilika za nova saznanja, prijateljstva i upoznavanja!
Do nekog novog putovanja, pričajte o ljepotama naše jedine BiH 🇧🇦.