20/05/2026
Večeras je u našem džematu održana svečanost povodom završetka mektepske godine. Događaj koji je ispunio srca radošću i ponosom. Bila je to prilika da naše mekteblije pokažu znanje koje su vrijedno sticali tokom cijele godine, a osmijesi na njihovim licima, kao i na licima njihovih roditelja, govorili su više od riječi.
Njihov muallim, Mahmut ef. Ibreljić, s ponosom je pratio uspjeh svojih učenika, a svečanosti je prisustvovao i glavni imam medžlisa Islamske zajednice Fojnica, Edin ef. Rojo.
Za najredovnijeg mektebliju iz džemata Rizvići proglašen je Tarik Aletić a Hadžera Šehović iz džemata Živčići.
Na kraju programa, svim mekteblijama su uručeni paketići, te se ovom prilikom zahvaljujemo donatorima koji su željeli ostati anonimni.
Takodjer zahvaljujemo se i Sejdu Rizviću koji je obezbijedio sokove za sve prisutne na ovoj svečanosti kao i trgovini "Bašić" iz Fojnice, Maidu Bašiću koji je spremio paketiće i dodatne poklone.
Molimo Uzvišenog Allaha da našu djecu učvrsti na Pravome putu, da ih zaštiti od svakog zla i da im podari snagu da budu oslonac svojim porodicama i ponos svojoj zajednici. Neka njihovo znanje bude svjetlo na putu života, a srca ispunjena vjerom, dobrotom i ljubavlju. Amin.