16/06/2026
U organizaciji Medžlisa Islamske zajednice Bihać, odnosno Mreže mladih i Odjela za brak i porodicu, na Gradskoj otoci u Bihaću upriličena je svečanost povodom završetka mektebske godine i nastupanja nove hidžretske godine. Program se sastojao od društvenih igara i fizičkih aktivnosti, nakon čega je uslijedila dodjela šehadetnama – diploma ovogodišnjim svršenicima mektebske nastave. Kruna svih aktivnosti bio je dječiji koncert na kojem su djeca pjevala i družila se s Latifom Moćevićem i njegovim projektom „Mravko Travko“, te kroz igru i zabavu jačala svijest o vrijednostima koje ljudi trebaju njegovati: ljubavi, poštovanju, dobročinstvu i svemu onome što čovjeka čini dobrim i čestitim Božijim stvorenjem.
Među prisutnom djecom i roditeljima, bili su i članovi mekteba džemata Brekovica. Od 61 upisanih, njih 51 je ove godine bilo redovno i završilo mektebsku godinu, te su im dodijeljene diplome i upriličena je za njih ova svečanost.
Čestitamo našim polaznicima mekteba, njihovom muallimu Nazif-ef. Horozoviću i roditeljima, te cijelom džematu na uspjehu u ovogodišnjoj mektebskoj nastavi.
Opširnije o ovom događaju možete vidjeti na ovoj poveznici: https://www.facebook.com/share/p/16z9tNCsQx/