27/05/2026
СВЕШТЕНСТВО И ВЈЕРНИЦИ БРЧАНСКОГ НАМЈЕСНИШТВА ДОБРОВОЉНО ДАРОВАЛИ КРВ
По благослову Његовог Високопреосвештенства Архиепископа и Митрополита зворничко-тузланског господина Фотија, а на позив архијерејског намјесника брчанског, протојереја-ставрофора Миодрага Тошића и духовника брчанске болнице, протојереја-ставрофора Жељка Ђурице, у уторак 26. маја, свештенство Архијерејског намјесништва брчанског и ове године је узело учешће у организованој акцији добровољног даривања крви.
Акција је спроведена на Одјељењу за трансфузију крви брчанске болнице, а позиву су се, поред свештенослужитеља, одазвали и поједини вјероучитељи, као и вјерни народ овог намјесништва.
Прије почетка саме акције, у болничкој капели служен је Обред благодарења за свако доброчинство Божије.
Ова хуманитарна акција већ годинама представља лијепу и препознатљиву традицију у Архијерејском намјесништву брчанском. Организованим даривањем ове драгоцјене течности, свештенство и вјерни народ на дјелу свједоче хришћанску љубав, спремност на жртву и истинску бригу за своје ближње.
Након успјешно завршеног даривања крви, племенито сабрање је настављено уз заједнички ручак, који је протекао у топлој, братској и срдачној атмосфери.