Myśl o utworzeniu tej Wspólnoty pojawiła się trochę wcześniej, bo we wrześniu podczas pielgrzymki do Matki Bożej w Rychwałdzie (dostrzegamy w tym palec naszej Matki). Twórczyniami i realizatorkami tego pomysłu były późniejsze animatorki. Na samym początku było nas w porywach około 25 osób. Spotkania odbywały się w dwóch grupach pod okiem animatorów: Doroty Szemiczek, Maćka Gąsiorka, Jasia Gołucha
i Sylwii Szczygieł. Nad wszystkim czuwa nasz opiekun:ks. Marek Wróbel.”
Od tego czasu minęło już12 lat! Przez te wszystkie lata w Stowarzyszeniu czynnie uczestniczyło wiele osób… tylko zdjęcia, które zamieszczone są w naszej galerii zdradzą te szczegóły;) Obecność swoją Dzieci Maryi zaznaczyło wiele razy w Koszarawie w czasie ferii , w Krakowie czy Szczyrku na jednodniowych wycieczkach. Co roku 8 grudnia było ( i nadal jest) nadanie Medalików Niepokalanej, w czasie którego zawsze uczestniczą siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Obecnie prowadzona jest jedna grupa wiekowa, która obejmuje uczniów Szkoły Podstawowej. Spotkania formacyjne, zabawowe i uczące śpiewu odbywają się w każdą sobotę o 10.00. Prowadzone są przez kilka animatorek, które wymiennie prowadzą spotkania tak, aby były wesołe, ciekawe oraz edukujące ducha wiary. Opiekunem Dzieci Maryi został ks. Adam Pindel, który również trzyma pieczę nad grupą ministrantów. Na rozpoczęcie i zakończenie roku formacyjnego zawsze odbywa się ognisko z zabawami, a tradycja otrzymywania medalików jest podtrzymywana z roku na rok. Ponadto Dzieci Maryi zawsze prowadzą sobotnie różańce i drogi krzyżowe.
05.12.2015 obchodziliśmy 15- lecie działalności naszej grupy. W uroczystej mszy wzięli udział wszyscy księża i siostry zakonne oraz osoby które przez ten okres z nami współpracowały i wspierały naszą działalność za co składamy serdeczne Bóg zapłać. Obecnie grupa liczy ok.20 osób, spotkania odbywają się w każdą sobotę godzina 10:00 w salce katechetycznej przy kościele parafialnym. Dzieci, które są chętnie by zapisać się do naszego Stowarzyszenia zapraszamy na sobotnie spotkania!!!:)
"O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy"