Dzieci Maryi Żywiec-Moszczanica

Dzieci Maryi Żywiec-Moszczanica Cześć Maryi! Tak się zaczęło...
8.12.2000r.w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia w Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego narodziło się Stowarzyszenie Dzieci Maryi.

Myśl o utworzeniu tej Wspólnoty pojawiła się trochę wcześniej, bo we wrześniu podczas pielgrzymki do Matki Bożej w Rychwałdzie (dostrzegamy w tym palec naszej Matki). Twórczyniami i realizatorkami tego pomysłu były późniejsze animatorki. Na samym początku było nas w porywach około 25 osób. Spotkania odbywały się w dwóch grupach pod okiem animatorów: Doroty Szemiczek, Maćka Gąsiorka, Jasia Gołucha

i Sylwii Szczygieł. Nad wszystkim czuwa nasz opiekun:ks. Marek Wróbel.”
Od tego czasu minęło już12 lat! Przez te wszystkie lata w Stowarzyszeniu czynnie uczestniczyło wiele osób… tylko zdjęcia, które zamieszczone są w naszej galerii zdradzą te szczegóły;) Obecność swoją Dzieci Maryi zaznaczyło wiele razy w Koszarawie w czasie ferii , w Krakowie czy Szczyrku na jednodniowych wycieczkach. Co roku 8 grudnia było ( i nadal jest) nadanie Medalików Niepokalanej, w czasie którego zawsze uczestniczą siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia. Obecnie prowadzona jest jedna grupa wiekowa, która obejmuje uczniów Szkoły Podstawowej. Spotkania formacyjne, zabawowe i uczące śpiewu odbywają się w każdą sobotę o 10.00. Prowadzone są przez kilka animatorek, które wymiennie prowadzą spotkania tak, aby były wesołe, ciekawe oraz edukujące ducha wiary. Opiekunem Dzieci Maryi został ks. Adam Pindel, który również trzyma pieczę nad grupą ministrantów. Na rozpoczęcie i zakończenie roku formacyjnego zawsze odbywa się ognisko z zabawami, a tradycja otrzymywania medalików jest podtrzymywana z roku na rok. Ponadto Dzieci Maryi zawsze prowadzą sobotnie różańce i drogi krzyżowe.
05.12.2015 obchodziliśmy 15- lecie działalności naszej grupy. W uroczystej mszy wzięli udział wszyscy księża i siostry zakonne oraz osoby które przez ten okres z nami współpracowały i wspierały naszą działalność za co składamy serdeczne Bóg zapłać. Obecnie grupa liczy ok.20 osób, spotkania odbywają się w każdą sobotę godzina 10:00 w salce katechetycznej przy kościele parafialnym. Dzieci, które są chętnie by zapisać się do naszego Stowarzyszenia zapraszamy na sobotnie spotkania!!!:)
"O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy"

Serdecznie zapraszamy! 🐣
14/03/2026

Serdecznie zapraszamy! 🐣

Cześć Maryi!„Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali.” – Jan Paweł IIW dniach 20–21 lutego 2026 r. przeżyw...
06/03/2026

Cześć Maryi!

„Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali.” – Jan Paweł II

W dniach 20–21 lutego 2026 r. przeżywaliśmy wspólny wyjazd rekolekcyjno-integracyjny z Liturgiczną Służbą Ołtarza. Był to dla nas wyjątkowy i błogosławiony czas.

Centralnym punktem była Msza Święta, w której uczestniczyliśmy z pełnym zaangażowaniem. Nie zabrakło również czasu na adorację Najświętszego Sakramentu – chwile ciszy i osobistej modlitwy. Spotkania formacyjne stały się okazją do refleksji nad naszymi codziennymi wyborami.

Dużym przeżyciem okazała się gra terenowa „Śladami świętych”, która nie tylko dostarczyła wielu emocji, ale również przypomniała nam, że świętość jest drogą dostępną dla każdego. Zadania wymagały współpracy, kreatywności i zaangażowania, a jednocześnie uczyły odpowiedzialności za siebie nawzajem.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za organizację transportu.

Cześć Maryi!"Mędrcy świata Monarchowie..."Za nami piękny udział w Żywieckim Orszaku Trzech Króli. Wspólne kolędowanie, b...
07/01/2026

Cześć Maryi!

"Mędrcy świata Monarchowie..."

Za nami piękny udział w Żywieckim Orszaku Trzech Króli. Wspólne kolędowanie, barwny pochód i radosna atmosfera pokazały, jak wiele siły jest w tradycji, którą podtrzymuje nasze miasto, a Parafia Żywiec-Moszczanica-Rędzina jest częścią tego niezwykłego wydarzenia.

29/12/2025

"Przyszła nam nowina,
Przyszła nam nowina.
Panna rodzi Syna,
Panna rodzi Syna".

29/12/2025

"A nadzieja znów wstąpi w nas,
Nieobecnych pojawią sie cienie.
Uwierzymy kolejny raz,
w jeszcze jedno Boże Narodzenie".

Cześć Maryi! "Jakieś światło nad Betlejem się rozchodzi..."Rodzinne kolędowanie parafialnej Grupy Muzycznej.Serdecznie d...
29/12/2025

Cześć Maryi!
"Jakieś światło nad Betlejem się rozchodzi..."

Rodzinne kolędowanie parafialnej Grupy Muzycznej.

Serdecznie dziękujemy za obecność! ✨️🎄

27/12/2025
Cześć Maryi!"Podzielić się opłatkiem,powiedz mi, co to znaczy?To dobrze życzyć innymI wszystko im przebaczyć."/Mieczysła...
27/12/2025

Cześć Maryi!

"Podzielić się opłatkiem,
powiedz mi, co to znaczy?
To dobrze życzyć innym
I wszystko im przebaczyć."

/Mieczysława Buczkówna, "Przy Wigili"/

W radosnej, świątecznej atmosferze odbyło się dzisiaj Spotkanie Opłatkowe Dzieci Maryi i Liturgicznej Służby Ołtarza. Był to czas wspólnej modlitwy, dzielenia się opłatkiem oraz podsumowanie działalności grup. Nie zabrakło kolęd, uśmiechu i rozmów, które umocniły naszą wspólnotę. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólnie spędzony czas, pełen ciepła i bożonarodzeniowej radości. ✨️

Dziękujemy za cały rok współpracy Rodzicom oraz Księżom.☺️

Cześć Maryi!"Zebranie się razem to początek. Trzymanie się razem to postęp. Wspólna praca to sukces.”  Henry FordPrzygot...
20/12/2025

Cześć Maryi!

"Zebranie się razem to początek. Trzymanie się razem to postęp. Wspólna praca to sukces.”
Henry Ford

Przygotowania do kiermaszu świątecznego dobiegły końca! Serdecznie zapraszamy jutro od 7:30.✨️

Bardzo dziękujemy Rodzicom za upieczenie i dostarczenie ciasteczek. 💙

Adres

Ulica Moszczanicka 58
Zywiec
34-300

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Dzieci Maryi Żywiec-Moszczanica umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij