29/06/2025
W uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła wracamy na chwilę wspomnieniami do Wielkiego Postu i naszych przygotowań do Zmartwychwstania Pańskiego.
W piątek 14 marca rozpoczęłyśmy rekolekcje wielkopostne. Tegoroczny temat brzmiał:
,,Droga, którą wybierzesz, wybierze Ciebie" .
Przebywałyśmy w Domu Rekolekcyjnym Diecezji Świdnickiej im. Św. Anieli w Bardzie Śląskim.
Rekolekcje poprowadził br. Bogumił Kusiak OFMCap.
Na jednej z konferencji miałyśmy okazję zastanowić się czym jest dla nas droga lub wędrówka.
Przeszłyśmy drogę krzyżową, drogę z różańcem, ale przede wszystkim drogę do Boga i własnego serca.
Postój stanowiła dla nas medytacja.
Uczestniczyłyśmy w indywidualnej adoracji, korzystając z możliwości intymnego spotkania z Jezusem, natomiast w trakcie Eucharystii, wzięłyśmy udział w ofierze Chrystusa skautową wspólnotą. W niedzielę 16 marca zakończyłyśmy pobyt w Bardzie, ale nasza droga nadal trwa i mamy nadzieję, że czas tych rekolekcji pomoże nam na jej dalszym szlaku.