03/11/2025
Komitet społeczny
na rzecz renowacji nagrobków na cmentarzu parafialnym w Rossoszycy z radością informuje, że po ostatniej zbiórce
w dniach 31 października, 1 i 2 listopada (piątek, sobota, niedziela) uzbieraliśmy kwotę - 9 473,70 PLN.
Suma ta jest imponująca i pozwoli na kontynuację naszych działań i realizację prac związanych z renowacją kolejnego grobowca, tym razem będzie to nagrobek dziedzica Rossoszycy Andrzeja Pinakiewicza.
Z tego miejsca serdecznie dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna; darczyńcom, kwestującym i wspierającym nas w tych działaniach m. in. :
- Panu Burmistrzowi gminy Warta Krystianowi Kroguleckiemu,
- Pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Rossoszycy Lucynie Tworo,
- - członkom OSP i MDP Rossoszyca ( kwestowali z nami: Gabrysia Otrębska, Lena Kaczmarek, Otylia Skonieczna, Kacper Cieślak, Maja Grabowska, Mateusz Leśniak, Michał Petruk),
- młodzieży że Szkoły Podstawowej w Rossoszycy ( kwestowali z nami: Sebastian Wróblewski, Antoni Lisowski, Patryk Olejnik, Wiktoria Paszkiewicz, Anna Welguś, Kacper Woźniak, Malwina Mikołajczyk, Natalia Łuczak, Julia Mordal, Lena Marczak),
- członkom stowarzyszenia "Złoty Krzyż" ze Zduńskiej Woli,
- księdzu Proboszczowi Jackowi Przybyszowi,
- Panu Jackowi Kopczyńskiemu za pokaz pojazdu Adler1,7 EV – który, był głównym bohaterem samochodowym ostatniej edycji filmu „ Znachor”,
- Sołtysom,
- członkom naszego komitetu,
- lokalnym mediom i prasie promującym nasze działania.
Szczególne podziękowania należą się Wam Wszystkim, którzy byliście w tym dniu na cmentarzu i wspomogliście nasze działania, wrzucając datek do puszki.
Dziękujemy, za każdą nawet najdrobniejszą kwotę, za każde dobre słowo.
Dziękujemy, że doceniacie potrzebę tych działań, a Wasz zapał i hojność nie gasną. Jesteśmy pełni podziwu, motywacji i wdzięczności za Państwa wsparcie.
Ufamy że małymi kroczkami można osiągnąć wspólny cel, który z kwesty na kwestę jest coraz bardziej realny. Doceniamy ten piękny wynik finansowy i liczymy, że cykliczność naszych działań przyniesie efekty w postaci kolejnych odrestaurowanych nagrobków bo są one lokalnym świadectwem, dziedzictwem i fundamentem Naszej tożsamości.
Serdecznie Wszystkim dziękujemy Członkowie komitetu