23/05/2026
1. W uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami”, kończy się okres Wielkanocy. Duch Święty umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Nie lękajmy się – On wszystkiego nas nauczy. Otwórzmy się na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.
2. Jutro, w poniedziałek, 25 maja, tradycyjnie obchodzony jako drugi dzień Zielonych Świąt, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 8.00, 11.00 i 17.00. Nabożeństwo Majowe o 16.30.
3. Tradycyjnie w naszej parafii, podczas Zielonych Świąt – uroczystości odpustowych, trwa adoracja Najświętszego Sakramentu pomiędzy Mszami Świętymi. Zachęcamy wszystkich parafian oraz gości do chwili osobistej modlitwy i zatrzymania się przed Jezusem obecnym w Eucharystii.
4. We wtorek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach – zarówno tych żyjących, jak i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
5. W czwartek, 28 maja, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech będzie to dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa – o ich świętość i wytrwałość w kapłańskiej posłudze. Modlitewną pamięcią obejmiemy także diakonów i kleryków naszej diecezji, przygotowujących się do kapłaństwa.
6. W czwartek przypada również 45. rocznica śmierci bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Właśnie dzień 28 maja został wyznaczony w kalendarzu liturgicznym jako wspomnienie tego polskiego Błogosławionego.
7. W przyszłą niedzielę, 31 maja, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Pamiętajmy, że uroczystość ta kończy okres wielkanocnej Komunii Świętej.
8. Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.30 na cmentarzu. Tematem spotkania będzie omówienie bieżących spraw cmentarnych.
9. Próby liturgiczne przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej odbędą się:
• w poniedziałek o godz. 18.00,
• we wtorek o godz. 19.00,
• w czwartek o godz. 19.00.
10. Spowiedź przed Pierwszą Komunią Świętą odbędzie się w piątek o godz. 19.00.
11. W przyszłą niedzielę, 31 maja, w naszej parafii będziemy przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej podczas Mszy Świętej o godz. 11.00. W miarę możliwości prosimy parafian o wybranie innych godzin Mszy Świętych, pozostawiając miejsce dla dzieci i ich rodzin. Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach, które po raz pierwszy przystąpią do Stołu Pańskiego.
12. Rozpoczynamy przygotowania do uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy i licznego udziału w procesji eucharystycznej, podczas której publicznie wyznamy naszą wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.
Jednocześnie zwracamy się z prośbą o pomoc w przygotowaniu ołtarzy na trasie procesji:
1. Pierwszy ołtarz przy bramie cmentarnej – odpowiedzialni mieszkańcy ul. Cmentarnej oraz domów za cmentarzem.
2. Drugi ołtarz w połowie ul. Ogrodowej – odpowiedzialni mieszkańcy ul. Ogrodowej, Polnej i Partyzantów.
3. Trzeci ołtarz przy ul. Kościelnej – odpowiedzialni rodzice młodzieży bierzmowanej.
4. Czwarty ołtarz na placu plebanii – odpowiedzialni rodzice dzieci pierwszokomunijnych oraz rocznicowych.
Już teraz składamy serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym za pomoc, życzliwość i wspólną troskę o piękny przebieg tej uroczystości.
13. Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę parafialną do Przemyśla i Kalwarii Pacławskiej połączoną z wyjazdem w Bieszczady. Pielgrzymka odbędzie się w dniach
30 czerwca – 1 lipca. Zapisy prowadzi Pani Barbara Brzeska. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.
14. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w minionym czasie podejmowali prace na rzecz naszej parafii. Szczególne słowa wdzięczności kieruję do rodziców dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie terenu wokół kościoła i plebanii.
15. Kancelaria parafialna w tym tygodniu:
Poniedziałek: nieczynna
Wtorek: 16.00–16.30
Środa: 16.00–16.30
Czwartek: 16.00–16.30
Piątek: 16.00–16.30
W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny.
16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzę dobrej, spokojnej i błogosławionej niedzieli.
ks. Grzegorz Wasąg
Administrator Parafii