Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Oddział Kunów

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Oddział Kunów Na tej stronie można zobaczyć co ciekawego słychać w Kunowie. Jak nasz Oddział KSMu pięknie działa i pracuje ;)

Rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny KSM DS
15/09/2019

Rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny KSM DS

W myśl słów Henry Forda: „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces” - przedstawiciele dwudziestu jeden oddziałów spotkali się w dn. 14 września 2019 r. w Instytucie Teologicznym w Sandomierzu na Diecezjalnej Radzie Kierownictw KSM DS.

Celem spotkania było omówienie bieżących i przyszłych spraw stowarzyszenia.
Wydarzenie rozpoczęło się wspólną modlitwą, której przewodniczył Asystent Diecezjalny KSM DS Ks. Damian Zieliński. Następnie głos zabrał Prezes Zarządu Damian Warchoł. Przywitał on ponad 60-osobową grupę młodzieży wraz z przybyłymi księżmi.
Po oficjalnym rozpoczęciu nastąpiła najważniejsza część spotkania, a mianowicie wybory uzupełniające do władz diecezjalnego stowarzyszenia. W wyniku demokratycznych wyborów w skład Zarządu KSM DS dołączyli: Joanna Kasica, Barbara Zbyrad i Michał Pyć. Zaś do Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej wykazali chęć pracy Magdalena Blacha oraz Jakub Słowiński.
W wyniku czego skład Zarządu KSM DS oraz Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej przedstawia się następująco:
Prezes: Damian Warchoł
Zastępca Prezesa: Natalia Łukawska
Skarbnik: Michał Pyć
Sekretarz: Barbara Zbyrad
Zastępca Sekretarza: Joanna Kasica
Członek Delegat: Wiktoria Ciździel
Członek Zarządu: Przemek Nosal

Przewodniczący KR: Karolina Grzesik
Z-ca Przewodniczącego KR: Magdalena Blacha
Członek KR: Jakub Słowiński
Po zakończonych wyborach nastąpił czas na omówienie kalendarium. Młodzież bacznie przysłuchiwała się wszystkim propozycjom, które przedstawił Zarząd. Wykazała także swoją chęć do współorganizacji wielu z nich.
Następnie po prawie dwugodzinnych obradach nastąpił czas na małą przerwę, podczas której można było dopełnić wszelkich formalności, porozmawiać z pozostałymi uczestnikami wydarzenia czy przekąsić małe co nie co.
Spotkanie zakończyło się modlitwą oraz błogosławieństwem ks. Damiana Zielińskiego.
Przepełnieni entuzjazmem życzymy wszystkim oddziałom, działającym w naszej diecezji siły oraz wytrwałości we wszystkich akcjach, których się podejmujecie!

Natalia Łukawska
Z-ca Prezesa KSM DS

KSM Kunów też był obecny ;)
10/08/2019

KSM Kunów też był obecny ;)

Młodzi z oddziałów z parafii MBKP Sandomierz, MBKP Nowa Dęba, Jadachy, Kunów, Chmielów, Jeżowe oraz Zaklików wraz z przedstawicielami Zarządu KSM DS na czele z Ks. Asystentem uczestniczyli w Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich oraz zakonnych.

Dziękujemy za Waszą obecność!

Gotów!❤️

12/05/2019

Kochani ! Zachęcamy do zapoznania się z odezwą PKR KSM 😀

KOŚCIÓŁ TO MY – ODEZWA PREZYDIUM KRAJOWEJ RADY KATOLICKIEGO STOWARZYSZENIA MŁODZIEŻY

Nie wstydźcie się waszych ideałów – wręcz przeciwnie, głoście je i brońcie ich! Liczy na was Chrystus, liczy na was Pani Jasnogórska, liczy na was Kościół. Liczy na was i potrzebuje was Polska! Właśnie jako KSM - św. Jan Paweł II
Drogie Druhny! Drodzy Druhowie!
Przesłanie św. Jana Pawła II, skierowane do młodych w Rzymie w 1995 roku, mimo upływu lat, jest jak najbardziej aktualne. Nie bez powodu chcemy dziś do niego wrócić. Wokół wydarzeń, które obserwujemy w ostatnich tygodniach, potrzeba wyraźnego świadectwa i odważnego głosu młodego pokolenia.
Nie wstydźcie się waszych ideałów
Każdy z nas doskonale wie, że niełatwo dziś głośno mówić o Chrystusie i żyć zgodnie z Jego nauką. Wartości, które wielu z nas wyniosło z rodzinnego domu, przekonania i ideały, są tak często wyśmiewane i podważane. Niełatwo być uczniem Jezusa. Ale czy kiedykolwiek było łatwo? To, co dobre i wartościowe, wymaga wysiłku, często odrzucenia wygód, pójścia pod prąd. Nie bądźmy bierni, kiedy atakuje się to, co dla nas ważne. Kształćmy się, poszerzajmy horyzonty, sięgajmy do książek. Interesujmy się tym, co nas otacza. Zdobywajmy argumenty, uczmy się merytorycznej i konstruktywnej dyskusji, konfrontacji stanowisk, szacunku wobec osób o odmiennych poglądach. Dbajmy o kulturę języka. Nie dajmy się zapędzić w przepychanki słowne, czy polityczne wojny. Nie gódźmy się na bylejakość w debacie publicznej. Niech na naszych ścianach i w sercach nie zabraknie nigdy Krzyża Chrystusowego. Formujmy się tak, byśmy nie zapominali o fundamentach, w oparciu o które wychowali nas rodzice i wierze, którą najczęściej to oni w nas zaszczepili.
Nie stójmy w miejscu i dziś, kiedy już tylko od nas samych zależy, jak, będzie wyglądała nasza relacja z Bogiem, nasze życie duchowe i to, w jakim stopniu zaangażujemy się w Kościół. Pokażmy, jak pięknie rozkwita w naszych sercach ziarno zasiane kilkanaście, kilkadziesiąt lat temu. Kształtujmy środowisko młodzieży, dla którego ważna jest prawda, miłość do bliźniego, rodzina oparta na wzajemnej relacji kobiety i mężczyzny, godność każdego człowieka - od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci, wzajemny szacunek, patriotyzm. Nie tylko głośmy te ideały, ale brońmy ich i - przede wszystkim - żyjmy nimi na co dzień.
Liczy na was Chrystus
Jedyna droga na dzisiejsze czasy to iść śladami Jezusa. Tego, który żyje, jest naszą nadzieją, jest najpiękniejszą młodością tego świata. Tymi słowami zresztą rozpoczyna się posynodalna adhortacja apostolska Papieża Franciszka “Christus vivit”. Nie bez powodu jest skierowana głównie do młodych. Młodzież stanowi ważny filar całej wspólnoty Kościoła. Jej przyszłość zależy od każdego z nas. Sięgnijmy więc po lekturę papieskiej adhortacji. Dotknijmy tego, co chce nam przekazać Ojciec Święty, biskupi i młodzi z całego świata, którzy dołożyli cząstkę siebie do finalnego dokumentu.
O tym, że świadkami Zmartwychwstałego jesteśmy 24 godziny na dobę, pamiętajmy również w sieci. I tam nie wstydźmy się naszych przekonań. Promujmy to, co dobre, dzielmy się z innymi tym, co wartościowe. Dawajmy świadectwo we wszystkich przestrzeniach naszego życia.
Liczy na Was Pani Jasnogórska
W maju, miesiącu maryjnym, szczególną uwagę zwracamy na naszą Matkę. To do Niej zdążamy po przyjęciu I Komunii Świętej, to o Jej wsparcie prosimy przed egzaminami maturalnymi. Wielu z nas pokonuje własne słabości, ograniczenia i kroczy do Niej po pątniczym szlaku. Mówimy wówczas: “Oto ja”, jestem, przychodzę i powierzam swoje radości i smutki. Chcemy, aby owe “Oto ja” młodego człowieka było wypowiadane nie tylko od święta, ale każdego dnia. Pani Jasnogórska niech stanie się patronką naszych codziennych spraw.
Okazujmy dumę z tego, że mamy w niebie Matkę, Królową, na którą zawsze możemy liczyć. Dzielmy się z innymi tym szczęściem i dbajmy o należny szacunek - podobny do tego, który oddajemy naszym ziemskim matkom.
Liczy na was Kościół
Każdy z nas ma inne doświadczenie Kościoła. Każdego z nas, kto rzeczywiście w nim funkcjonuje i żyje zgodnie z jego Chrystusowym nauczaniem, boli kiedy Kościół jest atakowany i wyśmiewany. Kościół to MY, każdy z nas, a nie tamci, czy tamte. Kościół to MY wszyscy.
Wielką radością jest mnogość akcji i działań, których podejmujemy się w naszych diecezjach, parafiach, często zostawiając na kanapie swoje przyjemności, zachcianki, ego. To właśnie Kościół uczy nas, aby służyć drugiemu człowiekowi i tym samym uświęcać się każdego dnia. To wspólnota, w którą wrośliśmy i która bez nas nie byłaby już taka sama.
Kościół to też świetni duszpasterze, których spotykamy na swojej drodze, którym na nas zależy i dzięki którym poznajemy Boga. I choć tworzą go też ludzie nieraz popełniający błędy, to nie zgadzajmy się na generalizowanie i uogólnianie, że jest to obraz całej wspólnoty. Dzielmy się swoim autentycznym doświadczeniem Chrystusa spotkanego w Kościele i pięknem sakramentów. Pokazujmy innym, jak wiele dała nam ta wspólnota i ludzie, którzy ją tworzą, a na których zawsze możemy liczyć. Niech będzie to nasz świadomy i odważny głos - wypływający z ust młodego pokolenia i kierowany do naszych rówieśników.
Liczy na was i potrzebuje was Polska
Nie byłoby nas, gdyby nie było Polski. Nie byłoby Polski, gdyby nie było Europy i jej chrześcijańskich korzeni. Przed nami wybory - najpierw do parlamentu europejskiego, a jesienią do Sejmu i Senatu. Głos każdego z nas, młodych, jest niezwykle ważny. Przed pójściem do urn wyborczych zaangażujmy się i poznajmy programy wyborcze kandydatów. Głosujmy z rozwagą i zgodnie ze swoim sumieniem. Nie dajmy się zmanipulować i ośmieszać naszych wartości. Wybierzmy najlepszych przedstawicieli, którzy mają działać dla naszego wspólnego dobra. A później odpowiedzialnie weryfikujmy, czy wywiązują się z danego słowa i zaufania, którym ich obdarzyliśmy.
Polska nas potrzebuje. Polska liczy też na mądrych i dojrzałych obywateli. Starajmy się więc tak wykonywać prace, których się podejmujemy i w taki sposób się kształcić, aby nie zawieść pokoleń naszych rodaków, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny.
Właśnie jako KSM
Wymagajmy od innych, ale przede wszystkim od samych siebie! Od świadectwa życia, zaangażowanej postawy i aktywnego działania zależy przyszłość każdego z nas. Godnie reprezentujmy Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, którego jesteśmy członkami. Nie chowajmy głowy w piasek i nie zamykajmy się w swoich domach, czy salkach. Nie czekajmy do jutra. Nie zapominajcie, że nie jesteście jutrem, nie jesteście «międzyczasem», lecz Bożym teraz - mówi Papież Franciszek.
Tu i teraz, dzisiaj, chcemy wezwać Was do działania! Pokażcie, że ! Ustawmy na kolejny tydzień nakładkę na swoje zdjęcie profilowe. Znajdziecie ją na naszym ogólnopolskim fanpage’u. Podzielcie się swoim świadectwem z 10 znajomymi i zachęćcie, żeby zrobili to samo. Zmobilizujmy do wielkiego działania KSM-owiczów w całej Polsce, na każdym szczeblu. Zaprośmy przyjaciół z innych grup i wspólnot. Zejdźmy z kanapy i pokażmy, że młodzi w Kościele potrafią się jednoczyć.
Liczy na was… A czy my możemy na Was liczyć? GOTÓW?!

Prezydium Krajowej Rady
Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Patryk Czech
Łukasz Fenisz
Tomasz Kasprzak
Aleksandra Samula
Piotr Antczak

Może to coś dla Ciebie...
21/03/2019

Może to coś dla Ciebie...

Drogi KSMowiczu!

Nie masz jeszcze postanowienia na Wielki Post ? A może nie jest Ci obojętny temat Ochrony życia?

Mamy dla Ciebie idealną propozycję!
Zachęcamy Cię do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Zadasz pewnie pytanie co to jest i na czym to polega?

Pełna poprawna nazwa brzmi: "Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą". Nie jest to więc adopcja prawna dziecka po urodzeniu, pozbawionego opieki rodzicielskiej, do rodziny zastępczej, ale adopcja duchowa dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Wyrażana jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga Dawcę Życia. Trwa przez 9 miesięcy, okres wzrostu dziecka w łonie matki. Zobowiązanie adopcyjne, poprzedza przyrzeczenie, które je utwierdza.

Co zrobić żeby podjąć Duchową Adopcję?
Na samym początku trzeba złożyć przyrzeczenie. Zasadą jest, składanie przyrzeczenia w kościele, z pełnym ceremoniałem, na ręce kapłana, w obecności i na oczach wielu wiernych, by uwrażliwiać ludzi. Gdy brak jest jednak takich możliwości, można również składać przyrzeczenie prywatnie, poza kościołem.

Duchowa Adopcja trwa 9 miesięcy, rozpoczynając swoje modlitwy 25 marca w Zwiastowanie Pańskie, Dzień Świętości Życia zakończymy je w Boże Narodzenie.

Wymaganą praktykę Duchowej Adopcji stanowi codzienne, przez 9 miesięcy, odmawianie krótkiej modlitwy adopcyjnej w intencji poczętego dziecka i jego rodziców pt. "Panie Jezu" i jednej Tajemnicy Różańca świętego.

Jeśli jesteś zainteresowany Duchową Adopcją Dziecka Poczętego prosimy o imienne zgłoszenie się do Zarządu.

Więcej szczegółów dotyczących akcji na: www.duchowa-adopcja.pl

Byliśmy tam :)
13/02/2019

Byliśmy tam :)

Była to już 7. edycja Balu Karnawałowego organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Tym razem młodzi zostali zaproszeni przez parafialny oddział KS-u w Godziszowie. W balu wzięło udział ponad 160 osób z parafialnych oddziałów w Ćmielowie, Chmielowie, Godziszowie, Goście...

30/11/2018

Wybraliśmy właśnie scenariusz na jasełka...
Bardzo proszę żeby chętni wybrali sobie rolę jaką chcieliby zagrać i proszę pod postem wpisać kto chce kim być....

25/11/2018

„Uroczyście przyrzekam pracować nad sobą, aby móc całym życiem wiernie służyć Bogu , Kościołowi i Ojczyźnie, czynić dobrze ludziom, być dobrym członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.” - Słowa te można było usłyszeć w kościele parafialnym w Potoku Wielkim. Wypowiedziało je dziewiętnastu nowych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Wigilia uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, zgromadziła w Potoku Wielkim młodzież z całej diecezji przynależącą do KSM-u. To właśnie tam odbyło się Przyrzeczenie nowych członków. Dla wszystkich KSM-owiczów jest to przypieczętowanie swojej działalności w Stowarzyszeniu. Każdy z dziewiętnastu członków przeszedł określoną formację, która ma ścisłe wymogi: co najmniej półroczny staż w KSM-ie, ukończone 15 lat, odbycie szkolenia "0"oraz odbycie rekolekcji przed Przyrzeczeniem.
Były to osoby pochodzące z oddziałów: Brzeziny, Chmielów, Ćmielów, Godziszów, Kunów, Modliborzyce, Nowa Dęba (MBKP), Ostrowiec Świętokrzyski (Św. Jadwiga), Potok Wielki i Zaklików.

Obchody rozpoczeły się Mszą Świętą, której przewodniczył J.E. Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz. Po wygłoszonej homilii, młodzież złożyła przed Bogiem swoją gotowość do służby Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Również został poświęcony przedwojenny Sztandar Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, który jest własnością oddziału z KSM Potok Wielki. Na koniec Eucharystii zostały wręczone nominacje dla nowych instruktorów diecezjalnych, pochodzących z parafii Krzątka oraz Nowa Dęba (MBKP).

Po uroczystej Mszy, wszyscy udali się do szkoły - na część oficjalną, podczas której zostały poruszone bieżące kwestie, a także odbyły się wybory uzupełniające do władz Zarządu KSM Diecezji Sandomierskiej. W miejsce ustępującego z funkcji członka zarządu-Dawida Stąpór, został wybrany przez Zjazd Diecezjalny - Przemysław Nosal z parafii Brzeziny. Podczas części oficjalnej przemówił do wszystkich zebranych J.E Ksiądz Biskup Krzysztof Nitkiewicz, który przekazał młodym tort z wizerunkiem własnego herbu. Biskup pobłogosławił wszystkim zebranym na dalsze obrady. Następnie Zarząd Diecezjalny wręczył nominacje dla zastępowych, natomiast składający Przyrzeczenie otrzymali swoje odznaki, legitymacje i dyplomy. Są to elementy jedności, które może posiadać jedynie pełnoprawny członek Stowarzyszenia.

Po części oficjalnej wszyscy udali się na poczęstunek, przygotowany przez tamtejszy oddział. Kolejnym punktem była wspólna integracja.

Wspólna modlitwa, rozmowa, zabawa jest przez młodych należących do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przyjmowana wielkim entuzjazmem. Każdy obecny nie żałował, że pojawił się na Uroczystości i napełniony nową energią i gotowością, wrócił do swoich oddziałów.

Karolina Grzesik
Przewodniczący Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej

Pamietajmy o zmarłych.
02/11/2018

Pamietajmy o zmarłych.

Chcesz pomóc zmarłym? Masz na to cały listopad!
Zacznij od dziś!
Wzbudź sobie intencję, pomyśl za kogo chcesz ofiarować odpust i do dzieła!
1-8 listopada odpust zupełny
W pozostałe dni odpust cząstkowy

15/09/2018
12/07/2018

"Nie wyobrażam sobie niedzieli bez Eucharystii, na którą idę z żoną i dziećmi" – powiedział trener Chorwatów.

18/06/2018

Jedną spośród wielu inicjatyw Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży są Dni Formacyjne. Młodzież z oddziałów całej diecezji spotyka się, aby spędzić czas na intensywnej pracy i wspólnej zabawie. Jest to dobry czas na kształtowanie u młodej osoby postawy chrześcijanina jak i oddawanie chwały Bogu.

Dom Rekolekcyjny w Radomyślu nad Sanem gości m.in. młodzież z KSM. Tak też było i na tych szkoleniach, które odbyły się w dniach 15-17 czerwca. W piątkowy wieczór ośrodek był przepełniony rozmowami uczestników. Już w ten dzień udali się na swoje pierwsze spotkania.
Dni Formacyjne podzielone są na szkolenia obejmujące dwie części "0", na których młodzież poznaje podstawowe informacje o KSM oraz na szkolenia dla zastępowych I i II stopnia.
Po spotkaniu nastał czas skupienia i refleksji. Uczestnicy udali się do kaplicy, by przeżyć najważniejsze spotkanie dnia czyli Mszę Świętą. Po niej odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu.
Sobota była dniem najbardziej pracowitym. Mimo dużej ilości spotkań formacyjnych, młodzież udała się do Sandomierza na główną uroczystość Jubileuszu 200-lecia Diecezji Sandomierskiej. Po powrocie na uczestników czekał obiad, po którym wrócili do pracy, ale i nie tylko.
Wieczorem odbyła się integracja połączona z ogniskiem. Wszyscy dobrze się bawili przy wspólnych zabawach i tańcach.
Szkolenia zawsze kończą się egzaminem, którzy przeprowadzają instruktorzy diecezjalni
z księdzem asystentem. Tak było i tym razem. Po Mszy świętej, uczestnicy mimo swojej wiedzy poczuli lekkie zdenerwowanie. Jednak jak się okazało - niepotrzebnie, ponieważ wszystkim udało się go zdać.
Jednak to nie był koniec, dlatego że w ten dzień odbył się Zjazd Diecezjalny KSM, na który oprócz uczestników przyjechali inni KSM-owicze. Na spotkaniu przeprowadzono wybory do Zarządu Diecezjalnego i Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej, a całość została uwieńczona wspólnym grillowaniem.

Karolina Grzesik
Przewodniczący Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej KSM DS

Adres

Ulica Kościelna 19
Kunów
27-415

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Oddział Kunów umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij