16/05/2026
Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Wniebowstąpienia Pana Jezusa
1. Dziś niedziela Wniebowstąpienia Pana Jezusa. O godzinie 10.00 rocznica I Komunii Św.
a o godzinie 12.00 Dzieci I komunijne rozpoczynają swój Biały Miesiąc.
Poświęcenie pól dziś: o godzinie 15.00 Janów Dolny przy krzyżu, 15.15 Janów Górny przy kapliczce, 15.30 na Jaworzni przy Skręcie na Zagórze i o 15.45 przy krzyżu na Zagórzu.
Serdecznie dziękuję, za złożone ofiary na budowę kościoła.
Dziękuję Panu Robertowi Lajsowi za transport płytek do nowego kościoła i panom Szymonowi i Cezaremu Majchrzyk, Marcinowi i Mateuszowi Nowak, Sylwestrowi i Łukaszowi Zielonka, za rozładunek 150 m2 płytek. Dziękuję rodzicom dzieci I Komunii Św. za posprzątanie kaplicy i wokół niej, zakup lekcjonarzy, ufundowanie jednego okna do kościoła. Rodzicom rocznicy I Komunii Św. za ufundowanie klęcznika. Bóg zapłać.
2. Nabożeństwo Majowe od wtorku do soboty o godzinie 17.40. W niedzielę i święta po Mszy Świętej o godzinie 12.00.
W poniedziałki przed kapliczką MB, przy plebani o godzinie 18.00.
3. We wtorek zapraszam na litanię i nowenna do Św. Marty o godzinie 18.00, podczas której wzywamy wstawiennictwa naszej patronki. Jest bardzo wiele próśb o modlitwę do Świętej Marty, dlatego założyłem księgę próśb do Świętej Marty, która leży przed obrazem i każdy może wpisać swoja prośbę, która będzie czytana i omodlona w każdy wtorek podczas nowenny do naszej patronki.
4. W środę o godzinie 18.00 zapraszam na Nowennę do MBNP
i modlitwę za rodziny. Zapraszam.
5. W sobotę o godzinie 18.00 Msza Święta niedzielna.
6. Trwa zbiórka elektrośmieci. Można je jeż zostawia pod wiatą przy salce duszpasterskiej.
7. 23 maja od godziny 8.00, będzie akcja złom na budowę kościoła. Można już szykować złom na posesji, lub przywieź na plac kościelny i złożyć po lewej stronie za bramą wjazdową do kościoła. Można też zgłaszać do sołtysów, radnej lub Pana Roberta Lajsa.
8. Biuro potwierdziło naszą pielgrzymkę do Fatimy która odbędzie sie od 7 do 14 listopada 2026 roku. Można zabrać deklarację i wypełnione przynieść do mnie. Zaliczki wpłacamy bezpośrednio do biura pielgrzymkowego. Szczegóły w gablocie lub na stronie internetowej parafii.
9. Od 25 do 28 września organizujemy pielgrzymkę na Litwę. Plan w gablocie i na stronie internetowej parafii. Przy zapisie wpłacamy 300. zł zaliczki.
Zapisu u mnie lub Pani Moniki Król.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę Błogosławieństwa Bożego. Ks. Proboszcz