24/05/2026
Ks. Mateusz Mendroch nowym proboszczem parafii ewangelickiej w Drogomyślu.
W niedzielę 24 Maja 2026 roku Wyborcze Zgromadzenie Parafialne wybrało ks. Mateusza Mendrocha na nowego proboszcza parafii ewangelickiej w Drogomyślu.
Wybory przeprowadził biskup Diecezji Cieszyńskiej Adrian Korczago. Ks. Mateusz Mendroch uzyskał 276 głosów, a ks. Marek Michalik 100 głosów.
Ksiądz Mateusz Mendroch urodził się 31 maja 1995 roku w Cieszynie jako syn Stanisława Mendrocha i Mirosławy Mendroch zd. Macura. W latach 2014-2019 studiował w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej, w 2017 roku obronił pracę licencjacką pod tytułem "Rozumienie wolności w teologii Marcina Lutra", następnie w 2019 roku obronił pracę magisterską "Teologia Chrztu w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w RP i wybranych polskich Kościołach ewangelikalnych". Po studiach został skierowany na praktykę kandydacką w Cieszynie. Ordynowany 6 marca 2021 roku w Drogomyślu i skierowany na wikariat do parafii w Cieszynie, pełniąc rolę opiekuna filiałów Hażlach i Zamarski. Od 16 września 2022 roku Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży Diecezji Cieszyńskiej. Obecnie członek Grupy Programowej oraz Komitetu Tygodnia Ewangelizacyjnego w Dzięgielowie. Żonaty.