Oaza Młodzieżowa Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Oaza Młodzieżowa Archidiecezji Gnieźnieńskiej Aktualne i najciekawsze informacje dotyczące Oazy Młodzieżowej Archidiecezji Gnieźnieńskiej

Czy już polubiłeś fanpaga Ruchu Światło-Życie naszej archidiecezji? Koniecznie zrób to!!! 😊 Przypominamy, że wszystkie i...
17/03/2019

Czy już polubiłeś fanpaga Ruchu Światło-Życie naszej archidiecezji? Koniecznie zrób to!!! 😊 Przypominamy, że wszystkie informacje dotyczące oazy młodzieżowej będą teraz umieszczane tylko tam!

14/03/2019

ZMIANY NA STRONIE OAZOWEJ
Kochani! Prosimy Was o zaobserwowanie strony Ruch Światło-Życie Archidiecezji Gnieźnieńskiej, ponieważ od teraz właśnie tam będziemy Was informować o wszystkim, co będzie się działo w naszej archidiecezji.
Z dniem dzisiejszym zaprzestajemy publikowanie na stronie oazy młodzieżowej.

Dziękujemy za Waszą aktywność i wsparcie! ;)

09/03/2019

OM trwa !!! Szkoła śpiewu!

27/02/2019

KONIEC ZAPISÓW

Informujemy, że z powodu osiągnięcia limitu miejsc jesteśmy zmuszeni zamknąć zapisy na Wielkopostną Oazę Modlitwy. Wszystkich tych, którzy nie zdążyli się zapisać, zapraszamy na rekolekcje wakacyjne :)
Natomiast tym, którym się udało, mówimy DO ZOBACZENIA WKRÓTCE 😃

Piosenka Roku OŻK 2019/2020POWOŁANI DO WOLNOŚCISłowa i muzyka: Aleksandra i Krzysztof Rębacz
23/02/2019

Piosenka Roku OŻK 2019/2020
POWOŁANI DO WOLNOŚCI
Słowa i muzyka: Aleksandra i Krzysztof Rębacz

"Powołani do wolności" - Piosenka Roku OŻK 2019/2020 Słowa i muzyka: Aleksandra i Krzysztof Rębacz Aranżacja, instrumentalizacja, realizacja nagrania: Mateus...

W tym momencie, w Częstochowie, odbywa się 44. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie, na której - w dniu dzis...
23/02/2019

W tym momencie, w Częstochowie, odbywa się 44. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie, na której - w dniu dzisiejszym - poznaliśmy szczegóły związane z kolejnym rokiem formacyjnym.

Poniżej prezentujemy Wam ZNAK ROKU OŻK 2019/2020
WOLNI I WYZWALAJĄCY

‼️OFICJALNIE - ZNAK ROKU OŻK 2019/2020‼️

Dzisiaj chcielibyśmy się z Wami podzielić jednym świadectwem. Napisała je Ola po Oazie Ewangelizacji. Przeczytajcie je 😉...
30/01/2019

Dzisiaj chcielibyśmy się z Wami podzielić jednym świadectwem. Napisała je Ola po Oazie Ewangelizacji. Przeczytajcie je 😉

Jedna z animatorek powiedziała, że większość świadectw zaczyna się od słów "Miało mnie tu nie być". Ja jednak zacznę od tego, że na Oazę Ewangelizacji wpisałam się już w pierwszej dobie zapisów. Im bliżej wyjazdu tym więcej obaw pojawiało się w moim sercu. Bałam się tego, z kim będę w pokoju, jakiego animatora dostanę i z kim będę w grupie. Poza tym, jeśli pojadę, zostaną mi tylko trzy dni ferii, a czas rekolekcji mogłabym poświęcić znajomym czy rodzinie na imprezy, spacery itd.
Jednak już pierwszego dnia po przyjeździe poczułam, że to najlepsze co mogłam zrobić. Cały dzień towarzyszyła nam postać biblijnego Nikodema, a na spotkaniach rozmawialiśmy o naszej drodze życia, o tym jak Pan nas ochrania swoją mocą, nosi nas w chwilach, kiedy sami nie możemy iść dalej. Moja grupa okazała się być bardzo otwarta, dziewczyny chętnie rozmawiały o swoich doświadczeniach w życiu, a animatorka już na wstępie powiedziała, że jeśli będziemy chcieli porozmawiać, to ona oraz jej koleżanki i kolega są do naszej dyspozycji.
Stworzyliśmy wraz z uczestnikami najpiękniejszą wspólnotę, byliśmy dla siebie chwilową rodziną. Wszyscy byli na siebie otwarci, rozmawiali ze sobą nie tylko na tematy przyjemne i łatwe, ale również na te trudne, które wyciskały bardzo często łzy z oczu.
Drugiego dnia zaplanowana była Adoracja, której wielu uczestników wyczekiwało. Klęcząc w jednej z zakonnych ławek w malutkiej kapliczce zastanawiałam się nad tym, jak tak naprawdę wygląda moje życie, co powinnam zmienić, jak powinnam postępować, jak być lepszym chrześcijaninem. W pewnym momencie jeden z animatorów przeczytał na głos słowa "Kochaj mnie taki, jaki jesteś". Było to dla mnie osobistą odpowiedzią na wszystkie pytania. Zrozumiałam, że Bóg nie odrzuca mnie, kiedy popełniam grzech, czeka na mój powrót, tak jak Ojciec czekał na powrót Syna Marnotrawnego, nieważne jak daleko od Niego odejdziesz, On nadal na Ciebie czeka i to jest piękne, a osobiste błogosławieństwo w cudowny sposób potwierdziło moje przemyślenia.
Dnia trzeciego było nabożeństwo pokutne, które w przepiękny sposób zobrazowało rezygnację z bożków w naszym codziennym życiu. Każdy uczestnik napisał na karteczce grzech, którego chce się wyrzec, a następnie wrzucił ją do miski. Zwieńczeniem nabożeństwa było spalenie tych kartek. W ten sposób można powiedzieć zjednoczyliśmy się z Bogiem. Po ówczesnej spowiedzi, osobiście poczułam, że mogę góry przenosić, bo Bóg jest ze mną, a słowa piosenki "Jeśli nasz Bóg jest przy nas, już nic nas nie zatrzyma. Jeśli nasz Bóg jest z nami, któż jest przeciwko nam?" brzmiały jeszcze piękniej.
Rekolekcje były dla mnie ogromnym przełomem na drodze życia, którą rysowaliśmy pierwszego dnia. Sprawiły, że odnalazłam swój sposób rozmowy z Bogiem, otworzyłam się na ludzi, a przede wszystkim zaczęłam doceniać nie tylko te dobre, ale i trudne, bolesne momenty życia. Moja grupa wraz z animatorką uświadomiły mi ogrom rzeczy, których nie byłam świadoma lub o których zapomniałam. Każda piosenka śpiewana czy to razem z uczestnikami, czy przez diakonię muzyczną, dawała mi siłę i radość. Każda rozmowa sprawiła, że dostrzegłam Boga w drugim człowieku oraz uświadomiłam sobie, że świadectwo mogę dawać każdego dnia, nawet w małych gestach i za to Chwała Panu!

Ola

Wczoraj (20. stycznia) w Gębicach rozpoczęliśmy tegoroczną Oazę Ewangelizacji. Uczestnicy są kierowani duchowo przez ks....
21/01/2019

Wczoraj (20. stycznia) w Gębicach rozpoczęliśmy tegoroczną Oazę Ewangelizacji. Uczestnicy są kierowani duchowo przez ks. moderatora Huberta oraz przez naszych animatorów. W ciągu najbliższych dni będą stopniowo odkrywać prawdy ewangelizacyjne takie jak osobista więź z Bogiem, życie w przyjaźni z Nim, prawda o wyzwoleniu z grzechu i łasce przebaczenia oraz misja Ducha Świętego w sercach ludzi wierzących.
Za nami dzień przyjazdu i moment poznawania się. Dzisiaj rozpoczął się etap formacji duchowej. Prosimy o modlitwę w intencji owocnego przeżycia rekolekcji!

10/01/2019

Ogłoszenie

Planowaliśmy zapisy na tegoroczną Oazę Ewangelizacji do jutra, jednak informujemy, że dzisiaj SKOŃCZYŁY SIĘ MIEJSCA NA OE. Z powodu ograniczonej ilości miejsc w ośrodku jesteśmy zmuszeni już dziś zamknąć formularz. Bardzo się cieszymy, że tak licznie odpowiedzieliście na nasze zaproszenie :) Komu nie udało się zapisać, zapraszamy latem do Białej Niżnej na rekolekcje letnie, będzie moc :D

Kochani, obserwujcie na bieżąco stronę Ruch Światło-Życie, na której pojawiają się wszelkie informacje dotyczące wspólno...
08/01/2019

Kochani, obserwujcie na bieżąco stronę Ruch Światło-Życie, na której pojawiają się wszelkie informacje dotyczące wspólnoty oazowej w całej Polsce oraz na świecie.
____________________________________
A dzisiaj pamiętajcie o św. Maksymilianie Marii Kolbe, który dla nas, oazowiczów i członków KWC, jest szczególnie ważną postacią.

Dokładnie 125 lat temu urodził się Maksymilian Maria Kolbe. Święty Kościoła katolickiego, Franciszkanin, misjonarz, męczennik, patron Krucjata Wyzwolenia Człowieka.
Św. Maksymilianie Mario, módl się za nami!

Nasi oazowicze są w drodze do Madrytu (na Taize) i pozdrawiają Was z Paryża!
28/12/2018

Nasi oazowicze są w drodze do Madrytu (na Taize) i pozdrawiają Was z Paryża!

Adres

Gniezno

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Oaza Młodzieżowa Archidiecezji Gnieźnieńskiej umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Oaza Młodzieżowa Archidiecezji Gnieźnieńskiej:

Udostępnij