24/05/2026
ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - wielka uroczystość kończąca okres wielkanocny i początek Kościoła, który Duch Święty prowadzi, oświeca i umacnia, aby świadczyć swoim życiem o każdym Słowie wypowiedzianym przez Chrystusa - z radością bez żadnego lęku (zachęcamy w wolnej chwili przeczytać tekst o Zesłaniu Duchua Świętego zaczerpnięty ze strony: https://vetusordo.pl/zeslanie-ducha-swietego/ ).
Ojciec św. Leon podczas dzisiejszej modlitwy Anioł Pański pytał i jednocześnie mówił jakie drzwi otwiera Duch Św. „i wszyscy zaczynają mówić wspólnym językiem jakim jest język miłości”. Zachęcał też do modlitwy za Chiny przez wstawiennictwo Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, która jest tam bardzo czczona. I oczywiście pozdrowił także P***ków.
Wczoraj w Łodzi w parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych odbyła się uroczysta Msza św. której przewodniczył i udzielił święceń kapłańskich ks. abp Marek Solczyński – nuncjusz apostolski w Turcji, Azerbejdżanie i Turkmenistanie. Sakrament kapłaństwa przyjeło 6 diakonów salezjanów: Maciej Cendrowski, Jakub Nowacki, Andrzej Suseł, Jan Maszewski oraz dwaj nasi współbracia z Afryki - Bwalya Kasonde z Zambii oraz Godfrey Kauwa z Malawii. Mieliśmy okazję poznać 2 ostatnich podczas pobytu w naszej parafii. Zwłaszcza ks. Godfreya, który przebywał w Giżycku na praktyce diakońskiej w naszej parafii, Oratorium i szkołach. Na święceniach kapłańskich był obecny także ks. Piotr-proboszcz oraz grupa młodzieży z naszego Oratorium która udała się do Łodzi z ks. Dariuszem. Młodzież spontanicznie pomogła w przygotowaniach do festynu patronalnego z okazji uroczystości Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Jest to główne święto salezjańskie obchodzone 24 maja - w tym roku przeniesione ze względu na Pięćdziesiątnicę.
Maryja Wspomożenie Wiernych czczona przez św. Jana Bosko napełniona Duchem Świętym była obecna podczas Zielonych Świątek i jest obecna cały czas w kościele Jezusa Chrystusa. Niech Duch Święty nas wypełnia i prowadzi a Maryja uczy zawierzenia i posłuszeństwa Panu Bogu.