04/11/2024
OD DEMOKRACJI DO DYKTATURY.polecam do posłuchania mega na czasie nagranie (czas:20min) - link w komentarzu..
Pobudka, pobudka - wstawaj śpiochu! .choć wątpię że śpiący się przebudzą.
Dlaczego wątpię? ⤵️
„Adolf Hi**er doszedł do władzy w Niemczech poprzez proces demokratyczny, choć jego metody rządzenia szybko przekształciły się w dyktaturę. W 1932 roku NSDAP (Narodowo-Socjalistyczna Niemiecka Partia Robotników) zdobyła największą liczbę miejsc w Reichstagu w wyborach parlamentarnych. W styczniu 1933 roku Hi**er został mianowany kanclerzem Niemiec. Wkrótce po tym, po pożarze Reichstagu, wprowadzono szereg ustaw, które ograniczyły prawa obywatelskie i umożliwiły mu konsolidację władzy. W 1934 roku, po śmierci prezydenta Hindenburga, Hi**er złączył stanowiska kanclerza i prezydenta, stając się de facto dyktatorem.”
(Chat GPT)
Kościół Chrystusa jest w Polsce zbyt mały żeby cokolwiek mógł zrobić ..choćby nawet się obudził..
Ale tak na prawdę liczebność kościoła nie stanowi o jego sile tylko jakość ..co pokazuje tragiczna sytuacja USA..
Gdyby jednak liczebność połączona była z jakością..