31/05/2026
24 maja 2026 r. przy kapliczce Kardynała Wojtyły nad jeziorem
w Białej uczczono 106. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II ( minęła
18 maja) oraz 49. rocznicę pobytu w Puszczy Noteckiej na ostatnim urlopie przed objęciem Stolicy Piotrowej. Inicjatorem wydarzenia, podczas którego odbyło się nabożeństwo majowe, był Ruch Kultury Chrześcijańskiej Odrodzenie - koło św. Pawła Apostoła Narodów
w Czarnkowie.