Apostolat Trzeźwości Diecezji Świdnickiej

Apostolat Trzeźwości Diecezji Świdnickiej Apostolat Trzeźwości współpracuje z instytucjami kościelnymi, państwowymi i klubami abstynenta. Rejon świdnicko - strzegomski. Opieka duszpasterska - Ks. Trójcy.

Powołuje zespoły, które niosą pomoc osobom uwikłanym w różne nałogi, w tym uzależnienie od alkoholu, a także osobom z bliskiego ich otoczenia. Paweł Traczykowski, Świdnica, Katedra;
Koordynator - Przemek tel. 600 829 727
Spotkania - I sobota miesiąca - godz. 18.00 - Msza Św. (katedra), po Mszy spotkanie formacyjne. Rejon wałbrzysko - boguszowski. Rafał Chudy, Boguszów-Gorce, Parafia pw. Św.

Sobota w Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu21 lutego 2026 r.W ostatni dzień Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu modlimy...
21/02/2026

Sobota w Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu
21 lutego 2026 r.

W ostatni dzień Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu modlimy się szczególnie za osoby zaangażowane w apostolstwo trzeźwości i osób uzależnionych. Są to kapłani, bracia i siostry zakonne oraz osoby świeckie. Wielu z nich to dobrowolni abstynenci, którzy poświęcają swój czas, środki i siły, aby propagować trzeźwy styl życia, a także spieszyć z pomocą ludziom uzależnionym i ich bliskim. Dla nich prosimy o potrzebne łaski do gorliwej służby.

„Apostolstwo zakłada aktywność wiernych w głoszeniu Ewangelii i w dawaniu dobrego świadectwa chrześcijańskiego życia. W odniesieniu do trzeźwości oznacza to, że apostoł powołany jest do odważnego głoszenia słowem, jak ważna jest trzeźwość w życiu człowieka. Powołany jest również do tego, aby zawsze praktykować trzeźwość poprzez umiarkowanie czy okresową lub stałą abstynencję” (bp Tadeusz Bronakowski).

Piątek w Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu20 lutego 2026 r.W kolejnym dniu Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu polecam...
20/02/2026

Piątek w Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu
20 lutego 2026 r.

W kolejnym dniu Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu polecamy Panu sprawujących władzę, aby kierując się dobrem narodu autentycznie troszczyli się o trzeźwość Polaków.

„Każdy musi zacząć od siebie, abyśmy się prawdziwie odmienili. A wtedy, gdy wszyscy będziemy się odradzać i politycy będą musieli się odmienić, czy będą chcieli, czy nie. Jeżeli człowiek się nie odmieni, to najbardziej bogate państwo nie ostoi się. (…) Chodzi o to, żebyśmy „zrozumieli naszą odpowiedzialność za naród, który Bóg wskrzesza. Pamiętajmy, że ludzie ze starymi nałogami nie odnowią Ojczyzny” (bł. kard. Stefan Wyszyński).

„Nie wolno kusić! Nie wolno igrać ze złem! Nie wolno „sprzedawać” człowieka za zysk doraźny i niegodziwy, zdobywany na ludzkich słabościach i wadach! Nie wolno wykorzystywać i pogłębiać ludzkiej słabości! Nie wolno dopuszczać do degradacji człowieka, rodziny, społeczeństwa, gdy się za nie wzięło odpowiedzialność wobec historii!” (św. Jan Paweł II).

„Jeśli chcemy, aby Polska była trzeźwa, musimy wymagać przede wszystkim od siebie, ale też odważnie wymagać od przywódców społecznych, by byli trzeźwi, jak również, by ofiarnie służyli sprawie trzeźwości narodu” (bp Tadeusz Bronakowski)

Czwartek w Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu19 lutego 2026 r.Rozpoczęliśmy wczoraj Wielki Post, a wraz z nim jeszcze g...
19/02/2026

Czwartek w Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu
19 lutego 2026 r.
Rozpoczęliśmy wczoraj Wielki Post, a wraz z nim jeszcze gorliwszą pracę nad sobą. Jej celem jest wykorzenienie wad i zdobycie potrzebnych cnót. Każdy z nas potrzebuje łaski Pana, by wytrwać w tej duchowej walce i zwyciężyć. W Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu modlimy się dzisiaj za kapłanów, aby pamiętali o słowach bł. kard. Wyszyńskiego, że „bez kapłanów abstynentów nie będzie trzeźwej Polski”. Prośmy Pana o kapłanów, którzy będą wielkimi apostołami trzeźwości.
„Wzywamy duchowieństwo, aby swoim przykładem wstrzemięźliwości wskazywało wiernym drogę, a za wzorem świętych duszpasterzy polskich prowadziło naród ku odrodzeniu”
(bł. kard. Stefan Wyszyński).
„Bracia kapłani, pamiętajcie o słowach kard. Stefana Wyszyńskiego, aby w kościelnej działalności trzeźwościowej stworzyć „jeden zwarty front, a między sobą pełną życzliwości
wspólnotę”. Prymas stale napominał duszpasterzy, aby pamiętali, że pijaństwo samo w sobie jest grzechem i źródłem wielu innych grzechów, które są raną w Mistycznym Ciele Chrystusa. Kościołowi zatem, naszej cierpiącej Matce, należy przyjść z pomocą przez dzieła miłości i pokuty”. Takim wspaniałym dziełem miłości i pokuty jest dar dobrowolnej abstynencji. Bez kapłanów abstynentów, nie będzie trzeźwej Polski” (bp Tadeusz Bronakowski).

Środa Popielcowa w Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu18 lutego 2026 rŚroda Popielcowa to początek kolejnego w naszym ży...
18/02/2026

Środa Popielcowa w Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu
18 lutego 2026 r
Środa Popielcowa to początek kolejnego w naszym życiu Wielkiego Postu. Jak refren w pieśni chrześcijańskiego życia zabrzmią dla nas słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.
Czy poruszą one nasze serca i zmotywują do rewizji swojego życia według wymagań Ewangelii Chrystusowej? To zależy od każdego z nas.
W Tygodniu Modlitw o Trzeźwość Narodu modlimy się dzisiaj za osoby pogrążone w nałogach, aby Wielki Post był dla nich czasem powstania z nałogu, nawrócenia i szczerej pokuty. Ofiarujmy im nie tylko modlitwę, ale także dar dobrowolnej abstynencji od alkoholu, okresowej bądź też stałej.
„Straszne są skutki pijaństwa w dziedzinie materialnej. (…) Jeszcze bardziej tragiczne są skutki pijaństwa w dziedzinie życia nadprzyrodzonego. Jest [ono] poważną przeszkodą
w zjednoczeniu z Bogiem i w budowaniu Bożego Królestwa. (…) Jeżeli spojrzymy na pijaństwo w świetle Objawienia Bożego, dostrzeżemy tu wymowne potwierdzenie prawdy o grzechu pierworodnym i o skażeniu natury ludzkiej przez ten grzech. Człowiek może znaleźć szczęście tylko w posiadaniu prawdziwego dobra, zwłaszcza najwyższego, jakim jest Bóg. Odwrócenie się od
Boga jako jedynego dobra prawdziwego i oddanie się złudnym i pozornym przyjemnościom z pominięciem Boga – to istota grzechu. (…) Często brak wiary i nadziei chrześcijańskiej skłania człowieka do szukania radości w upiciu się. Również wiele zwyczajów towarzyskich, łącznie z przymusem picia, wyrosło w niechrześcijańskiej, hedonistycznej i materialistycznej filozofii życia” (bł. kard. Stefan Wyszyński).
Kiedy uczestniczymy w piątkowych nabożeństwach Drogi Krzyżowej, pamiętajmy o tych wszystkich, którzy cierpią z powodu toczących się wojen, różnych katastrof, ale także o tych, którzy cierpią z powodu uzależnienia. Pamiętajmy o tak wielu rodzinach dotkniętych dramatem pijaństwa. O cierpiących współmałżonkach, dzieciach i innych ofiarach. Oni naprawdę potrzebują naszej modlitwy i wsparcia. Oni potrzebują naszego bezkompromisowego świadectwa chrześcijańskiego, trzeźwego życia” (bp Tadeusz Bronakowski).

Wtorek w Tygodniu Modlitwo Trzeźwość Narodu17 lutego 2026 rIntencja kolejnego dnia Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu k...
17/02/2026

Wtorek w Tygodniu Modlitw
o Trzeźwość Narodu
17 lutego 2026 r
Intencja kolejnego dnia Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu kieruje nasze myśli ku polskim rodzinom. Tak wiele z nich zamiast być dla swoich członków bezpiecznym, pełnym miłości miejscem życia, staje się miejscem cierpienia, biedy, bólu i łez z powodu nietrzeźwości.
Prośmy Boga, aby rodzice byli zawsze dobrym przykładem wiary i trzeźwego życia.
„Wszystko to, co na tej ziemi jest dobre, zaczyna się od szczęśliwego małżeństwa i trwałej rodziny. Miłość małżeńska i rodzicielska to wskazany przez Boga pierwszy i najlepszy sposób
pokonywania samotności oraz wspólnego wzrastania w świętości, czyli stawania się kimś podobnym do Stwórcy. To właśnie od małżeństwa i rodziny zależy w największym stopniu to, czy na świat przychodzą nowi obywatele naszego kraju i w jaki sposób wychowywane jest młode pokolenie Polaków. Jednym z warunków miłości małżonków i rodziców jest ich stanowcza troska o własną trzeźwość i o trzeźwość męża czy żony, a także troska o wychowanie dzieci i młodzieży w abstynencji w wieku rozwojowym i o zachowanie trzeźwości w dorosłym życiu.
Małżeństwo i rodzina to pierwsze i najważniejsze środowisko troski o trzeźwość i wychowania w trzeźwości” (ks. Marek Dziewiecki).
• „Z wielkim bólem myślimy o dziesiątkach tysięcy polskich małżeństw, które co roku się rozpadają. O licznych zdradach małżeńskich. O życiu tak wielu par bez ślubu kościelnego. O milionach rodzin, które cierpią z powodu nadużywania alkoholu przez któregoś z członków. O rodzinach dotkniętych problemem narkomanii, pornografii, hazardu, czy innymi nałogami. Z bólem myślimy o rodzinach, które rezygnują z sakramentów i innych praktyk chrześcijańskich. Które zapomniały, że są powołane, aby być domowymi kościołami. Które zapomniały, że powinny być oazami przekazywania życia, wiary, nadziei i miłości. Krocząc drogą ku trzeźwości naszego narodu musimy zdawać sobie sprawę, że nie osiągniemy tego celu bez odnowy moralnej naszych rodzin. Polskie dzieci muszą wzrastać w przeświadczeniu, że dobrze jest być człowiekiem, który kocha i jest kochanym. Polskie dzieci muszą
doświadczać, że dobroć Boga odzwierciedla się w rodzicach i rodzeństwie. Że wiara, nadzieja i miłość to prawdziwe skarby, o które trzeba zabiegać, dla których warto się poświęcać. Bez rodzin, które naprawdę są domowymi kościołami, nie będzie trzeźwej, wolnej Polski. Nie będzie pomyślnej przyszłości.” (bp Tadeusz Bronakowski).

Poniedziałek w Tygodniu Modlitwo Trzeźwość Narodu16 lutego 2026 r„Abstynencja wyzwala drugiego człowieka poprzez solidar...
16/02/2026

Poniedziałek w Tygodniu Modlitw
o Trzeźwość Narodu
16 lutego 2026 r

„Abstynencja wyzwala drugiego człowieka poprzez solidarne stanięcie obok niego na drodze do celu, do którego chcemy go doprowadzić. Jest to taktyka podania dłoni zamiast głoszenia haseł i programów, które jeszcze nie przynoszą wyzwolenia. Wyzwalając innych, wyzwalamy siebie. Ostatecznie wyzwalający prowadzi wyzwolonego do Chrystusa, w którym jest ideał i realizacja naszej wolności” (sł. Boży ks. Franciszek Blachnicki).

„Jak mamy pełnić apostolat tworzenia kultury trzeźwości w swoim środowisku? Przede wszystkim ukazywaniem piękna trzeźwego życia, które do swojej pełni nie potrzebuje alkoholu ani innych środków psychoaktywnych. Można się radośnie bawić bez alkoholu. Można wspaniale biesiadować bez alkoholu i bez piosenek biesiadnych zachwalających picie. Można i trzeba pięknie przeżywać uroczystości rodzinne, kościelne i inne zachowując abstynencję.
Wielu z nas posiada różne talenty artystyczne. Warto je wykorzystać na promowanie chrześcijańskich wartości, a wśród nich na budowanie kultury trzeźwości. Piosenki, filmy, książki ukazujące trzeźwy styl życia to wielkie dobro, które pomaga w przemianie naszej mentalności i obyczajowości. Propagujmy je w swoich rodzinach, miejscach nauki i pracy, w mediach społecznościowych. Takie działania są dobrą, konieczną odpowiedzią na kulturę konsumpcjonizmu, hedonizmu, relatywizmu moralnego i doraźnej przyjemności, na kulturę panującą we współczesnym świecie” (bp Tadeusz Bronakowski).

ZAPROSZENIEPropozycja na niedzielne popołudnie.Zapraszamy na coroczne spotkanie promujące trzeźwy styl życia.Msza św. w ...
31/08/2025

ZAPROSZENIE
Propozycja na niedzielne popołudnie.
Zapraszamy na coroczne spotkanie promujące trzeźwy styl życia.
Msza św. w intencji trzeźwości godz. 17:00, Bazylika w Strzegomiu.
Po mszy spotkanie integracyjne środowisk trzeźwościowych i obfity poczęstunek w ogrodzie za Klubem Abstynenta ARKA. Spotkanie uświetni swoją muzyką pan Andrzej Okruta.

SIERPIEŃ miesiącem ABSTYNENCJIHistoria narodu polskiego tworzy niezwykły kalendarz, w którym poszczególne miesiące roku ...
31/07/2025

SIERPIEŃ miesiącem ABSTYNENCJI

Historia narodu polskiego tworzy niezwykły kalendarz, w którym poszczególne miesiące roku przypominają nam o ważnych wydarzeniach minionych lat i wieków. Tak jest i z sierpniem. Ten miesiąc wyróżnia się jednak szczególnym splotem historycznych rocznic i świąt maryjnych. Staje się to wyzwaniem dla kolejnych pokoleń, aby niezłomnie strzec pamięci historycznej i naszej chrześcijańskiej tożsamości. Aby odważnie bronić niepodległości i wolności wewnętrznej. One bowiem są ściśle ze sobą związane. Tylko wtedy Polska zachowa niepodległość, kiedy będzie ziemią ludzi wewnętrznie wolnych. Tego uczy nas kolejny w naszym życiu sierpień – miesiąc dobrowolnej abstynencji od alkoholu, przeżywany pod hasłem „Odpowiedzialni za trzeźwość”.

Osobista odpowiedzialność za trzeźwość

Sprawa osobistej odpowiedzialności za trzeźwość własną oraz innych, nie dla wszystkich Polaków jest oczywista. Faktem jest wielka obojętność społeczeństwa na problemy alkoholowe, jakich doświadcza wielu rodaków. Faktem jest również akceptacja postaw i działań sprzyjających upijaniu się. Właściwie nie ma dnia bez wiadomości, że ktoś będący pod wpływem alkoholu spowodował wypadek, że pozbawił kogoś życia, zranił, że na inne sposoby skrzywdził bliźnich. Oburzają się dziennikarze, oburzają się politycy, oburzają się odbiorcy tych medialnych informacji. Można powiedzieć, że to słuszne oburzenie jest powszechne. I co z niego wynika? Niewiele, a często dosłownie nic. Oto w gazecie czy na stronie internetowej informującej na przykład o tym, że nietrzeźwy kierowca wjechał na chodnik i zabił całą rodzinę, tuż obok ukazuje się reklama alkoholu, na co zresztą zezwala prawo. Także niezliczone bilbordy przy polskich drogach zachęcają do picia alkoholu. Zachęcają do tego uginające się od butelek i puszek z alkoholem sklepowe półki, w tym na stacjach paliw. I nie ma w tym przypadku powszechnego oburzenia, chociaż są niezbite dowody na to, że reklama czy zbytnia dostępność fizyczna i ekonomiczna powodują wzrost problemów alkoholowych. A jakże często Polacy kwitują żartobliwie różne pijackie zachowania, nakłaniają innych do picia, wybierają alkohol na prezent czy traktują go jako najważniejszy produkt na swoim stole. Jakże często przechodzą obojętnie wobec skandalicznych promocji na alkohol w tak zwanych „sieciówkach”. Jakże częsty jest widok dzieci wykładających na taśmę przed kasą sklepową alkohol zakupiony przez rodziców.

Obojętność, lekceważenie problemów alkoholowych, brak zaangażowania w propagowanie postaw trzeźwościowych, wyśmiewanie abstynentów – to swoisty rak toczący nasz społeczny organizm. To choroba, którą musimy sobie uświadomić i podjąć leczenie. Nie jest bowiem prawdą, że chorują jedynie ci, którzy już uzależnili się od alkoholu. Chore jest całe społeczeństwo, jeśli kultywuje upijanie się, jeśli każdy z nas nie troszczy się o trzeźwość w życiu osobistym, rodzinnym i narodowym.

Problemy alkoholowe Polaków w liczbach

Dane statystyczne odnośnie picia alkoholu w naszej Ojczyźnie są nadal alarmujące. Polacy wypijają średnio około 11 litrów czystego alkoholu na osobę rocznie. Wielu rodaków regularnie nadużywa alkoholu. W Polsce codziennie umiera średnio 110 osób z powodu alkoholu. Liczba punktów sprzedaży alkoholu jest zdecydowanie za duża – na jeden punkt sprzedaży przypada około 300 mieszkańców. W ubiegłym roku wydano na alkohol ponad 50 mld zł. Młodzi Polacy zaczynają spożywać alkohol między 12. a 16. rokiem życia.

Te dramatyczne liczby, chociaż nie przedstawiają całego złożonego obrazu problemów alkoholowych w naszej Ojczyźnie, to jednak potwierdzają potrzebę podjęcia natychmiastowych działań na rzecz otrzeźwienia polskiego społeczeństwa. Działania te powinny być odgórne i oddolne, inicjowane zarówno przez osoby piastujące wysokie urzędy, jak i zwykłych obywateli. Istotne jest miedzy innymi szerzenie wiedzy, że nie ma bezpiecznej dawki alkoholu, nawet w odniesieniu do populacji ludzi zdrowych. Konieczne jest również propagowanie postaw abstynenckich – czasowych i stałych.

Trzeźwość sprawdzianem odpowiedzialności za rodziny, Kościół i Ojczyznę

Trzeźwość każdego Polaka to zadanie priorytetowe, od wyniku którego zależy przyszłość naszych rodzin, przyszłość Kościoła i naszej Ojczyzny. W tym wielkim i pięknym dziele każdy z nas ma ważną rolę do odegrania.

Jesteś małżonkiem, rodzicem, pamiętaj, że alkohol nie jest produktem koniecznym do życia, lecz niebezpieczną substancją, która może zniszczyć zdrowie, skrócić życie, rozbić małżeństwo, unieszczęśliwić ciebie i twoich bliskich. Zawsze przestrzegaj trzeźwości, najlepiej podejmując decyzję o dobrowolnej abstynencji. Uczyń to z miłości do Boga i tych, za których jesteś odpowiedzialny.

Jesteś dzieckiem, ze wszystkich sił pracuj nad swoim charakterem i zachowuj konieczną w twoim wieku abstynencję. Tylko w ten sposób będziesz mógł bezpiecznie rozwijać się, wzrastać „w mądrości i latach, w łasce u Boga i u ludzi” (por. Łk 2,25).

Jesteś młodym człowiekiem, czuwaj nieustannie, abyś nie utracił prawdziwej wolności, której jedynym źródłem jest Jezus Chrystus. Nie pozwól się uwieść „sprzedawcom iluzji”, nie pozwól, aby okradziono cię z tego, co w tobie najlepsze – „z energii, radości, marzeń, dając w zamian fałszywe złudzenia” (papież Franciszek). Nie niszcz swojego życia sięgając po alkohol! Ceń abstynencję, bo ona jest dowodem odwagi, mądrości i odpowiedzialności.

Jesteś starszą osobą, bądź dla innych przykładem życiowej mądrości, trzeźwości i prawdziwej radości życia. Bądź świadkiem, że wszelkie problemy życiowe można przeżywać nie sięgając po alkohol, ale jednocząc się ze Zbawicielem.

Jesteś osobą duchowną, bądź nie tylko świadkiem trzeźwego życia, ale także apostołem trzeźwości poprzez dar dobrowolnej abstynencji i gorliwą służbę we wspólnotach trzeźwościowych. „Bez kapłanów abstynentów nie będzie trzeźwej Polski” (bł. kard S. Wyszyński).

Jesteś katechetą, nauczycielem i wychowawcą, bądź autentycznym wzorem trzeźwego myślenia, mówienia i działania. Ukazuj młodym piękno trzeźwego życia i ucz ich odpowiedzialności za siebie i innych.

Jesteś osobą związaną z mediami, tworzącą kulturę, pracującą naukowo, daj odważne świadectwo, że trzeźwość jest fundamentem prawdy, piękna i dobra.

Jesteś osobą sprawującą władzę państwową czy samorządową, masz wpływ na tworzenie prawa i jego przestrzeganie, pamiętaj, że od twojej troski o trzeźwość narodu zależą losy naszej Ojczyzny. Zakaz reklamy alkoholu, która niszczy naród – zwłaszcza młode pokolenie, ograniczenie dostępności fizycznej alkoholu poprzez zmniejszenie liczby punktów sprzedaży i ustalenie jego właściwej ceny – to obowiązek moralny i patriotyczny władz państwowych i samorządowych.

Jesteś apostołem trzeźwości, dobrowolnym abstynentem, bądź wierny tej szczególnej misji. Pokazuj innym, jak piękne i radosne jest życie w prawdziwej wolności.

Dar sierpniowej abstynencji przynosi błogosławione owoce

Wszystkich wierzących Polaków i ludzi dobrej woli proszę o dobrowolną abstynencję w sierpniu. Będzie to świadectwo odpowiedzialności za siebie, za bliźnich i za Polskę. Świadectwo tak bardzo potrzebne, przynoszące wielorakie błogosławione owoce – powstania z nałogu, przemiany życia, systematycznej pracy nad swoim charakterem, prawdziwej wolności, której fundamentem jest trzeźwość.

Niech Maryja, Królowa Polski, wspiera tych wszystkich, którzy włączą się w tę ważną inicjatywę. Z serca wszystkim błogosławię!

Łomża, dnia 8 maja 2025 r.

Bp Tadeusz Bronakowski

Przewodniczący Zespołu KEP
ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych

Od dzisiaj 2. do 8 marca br. będziemy przeżywać 58. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Odpowiedzialni za trz...
02/03/2025

Od dzisiaj 2. do 8 marca br. będziemy przeżywać 58. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Odpowiedzialni za trzeźwość”. Rozpoczyna się on w ostatnią niedzielę karnawału i wprowadza wiernych w Wielki Post.

W dniach 2-8 marca br. będziemy przeżywać 58. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem „Odpowiedzialni za trzeźwość”. Rozpoczyna się on w ostatnią...

11/11/2024
!!! KONIEC WAKACJI !!!Szczęść Boże 🙏 Po przerwie wakacyjnej wracamy do wtorkowych dyżurów w Diecezjalna Specjalistyczna ...
31/08/2024

!!! KONIEC WAKACJI !!!

Szczęść Boże 🙏 Po przerwie wakacyjnej wracamy do wtorkowych dyżurów w Diecezjalna Specjalistyczna Poradnia Rodzinna w Świdnicy (każdy wtorek 17:00 - 19:00) i zapraszamy na comiesięczna mszę świętą trzeźwościową w intencji osób uzależnionych oraz ich rodziny i przyjaciół, która odbędzie się w sobotę, 07.09.2024 o godzinie 18:00 w Świdnicy w Katedrze św. Stanisława i św. Wacława.

Po mszy spotkanie formacyjne. Do zobaczenia ❤

Adres

Budowlana 4
Świdnica Gmina
58-100ŚWIDNICA

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Apostolat Trzeźwości Diecezji Świdnickiej umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Apostolat Trzeźwości Diecezji Świdnickiej:

Udostępnij