16/06/2026
Wszystka ziemia niech Cię adoruje i błaga!” – wyjątkowe spotkanie w parafii w Dobrej
Za nami niezwykle poruszające i budujące wydarzenie, które na długo zapadnie w naszych sercach. W parafii Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Dobrej, odbyła się prelekcja historyczna poświęcona dziejom mariawityzmu, którą poprowadził kapłan M. Marcin Kolasiński.
Zanim jednak przeszliśmy do części wykładowej, wspólnota zjednoczyła się na najważniejszym fundamencie naszej wiary – Adoracji Przenajświętszego Sakramentu. W ciszy i modlitwie, przed obliczem żywego Boga, prosiliśmy o łaski dla całego Kościoła i świata.
Spotkanie miało wyjątkowy charakter, ponieważ odbyło się w rodzimej parafii kapłana Marcina.
Druga część wydarzenia miała miejsce w świeżo wyremontowanej, pięknej sali parafialnej. Prelekcja została zorganizowana w ramach działań Komisji Misji Kościoła Mariawickiego.
Podczas wykładu kapłan Marcin Kolasiński nie tylko przybliżył rys historyczny mariawityzmu, ale przede wszystkim dotknął duchowego serca naszej misji. W swoim słowie mocno podkreślił znaczenie Pana Jezusa Eucharystycznego – jako centrum życia każdego chrześcijanina i źródło umocnienia w codziennej wierze.
Przypomniał słowa św. Marii Franciszki (Mateczki) o tym, że fundamentem naszego życia duchowego musi być stała adoracja ubłagania Przenajświętszego Sakramentu.
Kapłan mówił o ludzkich słabościach i grzechach, które ranią naszą duszę, oraz o cudownym lekarstwie, jakim jest regularne i godne przyjmowanie Komunii Świętej.
Wezwał do nieustannej pracy nad sobą, wewnętrznej przemiany i czujności duchowej.
Niech to spotkanie wyda piękne owoce w naszym codziennym życiu!
Niech będzie pochwalony Przenajświętszy Sakrament.