Sant'Egidio Közösség - Vác

Sant'Egidio Közösség - Vác Sant'Egidio Közösség - Vác, Katolikus templom, Vác elérhetőségei, térképes helyadatai és útbaigazítási információi, kapcsolatfelvételi űrlapja, nyitvatartási ideje, szolgáltatásai, értékelései, fényképei, videói és közleményei.

TAKARÓ, HÁLÓZSÁK ÉS TÉLI KABÁT GYŰJTÉST SZERVEZÜNK!Sant'Egidio Közösség - Budapest❄️ A napokban mi is megéreztük, hogy ú...
24/02/2025

TAKARÓ, HÁLÓZSÁK ÉS TÉLI KABÁT GYŰJTÉST SZERVEZÜNK!
Sant'Egidio Közösség - Budapest

❄️ A napokban mi is megéreztük, hogy újra beköszöntött a tél. Ezt és különösen az éjszakai hideget az utcán élő barátaink fokozottan tapasztalják, mindennapi életveszélyt jelent számukra.
Ezért takaró, hálózsák és meleg téli kabát gyűjtést szervezünk.

👉 Arra kérünk mindenkit, akinek lehetősége van, segítsen nekünk, hogy tiszta és jó állapotú (!) HÁLÓZSÁKOKAT, TAKARÓKAT és meleg TÉLI KABÁTOKAT vihessünk az utcán élő barátainknak!

📍 Az adományokat legegyszerűbben a Ferenciek terén található Új Ember könyvesboltban adhatjátok le (9-18).

Szerdán 17.30-18.30 és 19-20 óra között, ill. vasárnap a 16 órakor kezdődő szentmise előtt - után tudjuk átvenni a 9. kerületi Gát utca 4. házszám alatti Kaníziusz Szent Péter templomban (10p séta az M3 Semmelweis Klinikáktól/Mester u.-Ferenc krt. megállótól).

Köszönjük felajánlásaitokat, megosztásaitokat!

(Kép: Nyíregyházi Egyházmegye, A hajléktalan Jézus)

24/02/2025

(Нижче український текст.)
A Sant'Egidio Közösséggel február 23-án, az orosz-ukrán háború kitörésének harmadik évfordulójának alkalmából felvonulást és imádságot tartottunk a békéért. A Salkaházi Sára rakpartról indultunk, közösségünk ukrán barátainak gondolatait, beszámolóit meghallgatva. A Sant'Egidio fiataljainak, a Youth For Peace nevében Saxon Hunor barátunk osztotta meg gondolatait, majd Szőke Péter beszéde követte. Az Egyetemi templomba átvonulva, a közösség hónapról hónapra megtartott békeimádságát tartottuk meg, ünnepélyesen, orgonakísérettel, több egyház képviselőjének jelenlétével, közreműködésével. Hálával tartozunk Székely János püspök úrnak, Dmytro Sydorenko ukrán ortodox pap testvérünknek, Lackner Pál ny. evangélikus püspöknek és Gonda László református lelkésznek. Felolvastuk a háborúban álló, fegyver- és drogkereskedelemmel, emberi erőszakkal sebzett országok neveit, majd az egyház legősibb könyörgésével vittük őket egyenként az Úr elé: Kyrie eleison, kyrie eleison, kyrie eleison!

"A remény szentévében járunk. Ahogy Ferenc pápa írja, a remény első jele a békében jelenik meg a világ számára. A remény, pedig, nem csal meg." Bátorítunk, kérünk mindenkit a békéért való imádságért! Közösségünkkel hétről-hétre összegyűlünk imádkozni a békéért, a szegényekért és a betegekért. Szeretettel hívunk mindenkit e közös imádságainkra, melyeket szerdánként fél héttől, a Gát utcai Kaníziusz Szent Péter templomban tartunk.

***

Хресна хода і молитва за мир в Україні з нагоди третьої річниці початку російсько-української війни з громадою Святого Егідія.

23 лютого, з нагоди третьої річниці вибуху російсько-української війни, ми провели Хресну ходу та молитву за мир разом зі Спільнотою Святого Егідія. Ми почали з набережної Salkaházi Sára, слухаючи думки та доповіді наших українських друзів нашої громади. Від імені молоді Sant'Egidio, Youth For Peace, наш друг Хунор Саксон поділився своїми думками, після чого виступив Péter Szőke. Переїхавши до Університетської церкви, ми провели щомісячну молитву спільноти за мир, урочисто, під супровід органу та за участі та участі представників кількох Церков. Ми зачитували назви країн, які воюють, постраждали від торгівлі зброєю та наркотиками, від людського насильства, а потім одну за одною приносимо їх перед Господом з найдавнішою молитвою церкви: Киріє елейсон, киріе елейсон, киріе елейсон!

«Ми перебуваємо у Святому році надії. Як пише Папа Франциск, перша ознака надії з’являється в мирі для світу. А надія не обманює». Заохочуємо та просимо всіх молитися за мир! Щотижня ми збираємося з нашою спільнотою, щоб помолитися за мир, за бідних і хворих. З любов’ю запрошуємо всіх на ці спільні молитви, які проводимо щосереди о пів на сьому в храмі св. Церква Святого Петра на вулиці Гат.

Február 19-én ünnepeltük közösségünk születésnapját (02.07.) a budapesti Kaníziusz Szent Péter templomban bemutatott ünn...
23/02/2025

Február 19-én ünnepeltük közösségünk születésnapját (02.07.) a budapesti Kaníziusz Szent Péter templomban bemutatott ünnepi Szentmisével, Gájer László és Nádai Fidél OSB atyák vezetésével. Az ünnepléshez iráni katekumen barátaink is csatlakoztak, a liturgia szentolvasmányai - könyörgései így fársziul is elhangoztak.
Az ünneplést egy kis agapé, kötetlen együttlét követte, alkalom a személyes találkozásokra.

Budapesti, Gát utcai közösségünk minden szerda este imádságra gyűlik össze, hogy az Úr Szavát és a Szentlélek hívását meghallva és megcselekdve a szegények, betegek, kiszolgáltatottak szolgálatára induljon. Csatlakozz hozzánk! Imádkozzunk együtt! Képzeljünk el egy jobb világot és felismerve saját felelősségünket, tegyünk ennek megvalósulásáért; közösségben, imádságból megszületve!

Találkozóink helye, ideje:
Szerdánként; Budapest IX., Gát utca 2-3. Kaníziusz Szent Péter templom (megközelíthető: M3 Semmelweis Klinikák; vagy a 4-6 vill. Mester u. - Ferenc krt. megállója felől)
Közösségünk vasárnap delután négy órától ugyanitt ünnepli a közös Liturgiáját.

érdeklődni: [email protected] (vagy itt, Messenger üzenetben)

Megtartották közösségeink Magyarországon is az év egyik, ha nem a legfontosabb eseményét, a közös karácsonyi ebédet és ü...
26/12/2024

Megtartották közösségeink Magyarországon is az év egyik, ha nem a legfontosabb eseményét, a közös karácsonyi ebédet és ünnepséget Budapesten, Monoron és Pécsett.

A Sant’Egidio közösség idén is ünnepre terített asztallal várta szegény barátait december 25-én. A helyszínek itthon ezúttal is Budapest, Pécs és Monor, voltak, de négy földrészen összesen mintegy 250 ezer ember ült asztalhoz többek között Párizsban, Hong-Kongban, Buenos Air...

16/12/2024

Natale per tutti! Christmas for all! Weihnachten für alle! Noël pour tous! Karácsony mindenkinek! - Zeng a Sant'Egidio Közösség szlogenje világszerte a Karácsony közeledtével.

Hiszük, hogy a Karácsony öröme nem kevesek kiváltsága, és érezzük felelősségünket abban, hogy ennek a mértéke rajtunk (is) múlik. Karácsonyi programjaink célja, hogy azok számára is örömtelibbé, méltóságteljesebbé tehessük az ünnepeket, akik számára ez az ünnepi öröm nem magától értetődő; az elszigeteltség, a magány, az anyagi - mindennapi küzdelmek árnyékában.

Egy személyes ajándékkal, egy ünnepi ebéddel, baráti beszélgetéssekkel szeretnénk megajándékozni barátainkat. A társadalom és sokszor a saját maguk által is jelentéktelenített méltóságukat az ünnepi öröm, Krisztus születésének fényében újra felébreszteni bennük és magunkban is tudatosítani.

Csatlakozz ajándékozási kampányunkhoz, a Szegények angyalaihoz és ajándékozz meg egy intézetben élő idős személyt, egy utcán élő embert, egy menekült vagy mélyszegénységben élő családot! Jelentkezz itt:
https://bit.ly/3OXsysR

Jelentkezz 25-ei ünnepi ebédünkre személyes segítőként, vegyél részt személyesen programjainkon, a közös ebéden és ajándékozáson!
https://bit.ly/3Byk5t2


További infókért keress bátran minket!
[email protected]

Ha nincs lehetőséged részt venni karácsonyi programjainkban, de pénzadománnyal szeretnéd támogatni egy ember ebédjét vagy ajándékát, a következő számlaszámon tudjuk felajánlásod fogadni:
Kultúra és Segélyegylet Alapítvány, 12001008-00110054-00100004 (Közlemény: Szegények angyalai)

KARÁCSONY MÁSKÉPP, KARÁCSONY MINDENKINEK!

Röviden, általánosságban a közösségünkről - Ismerj meg minket!  #1A Szent Egyed Közösség (Comunità di Sant'Egidio) 1968-...
15/12/2024

Röviden, általánosságban a közösségünkről - Ismerj meg minket! #1

A Szent Egyed Közösség (Comunità di Sant'Egidio) 1968-ban, Rómában kezdett formálódni fiatalok szentírásolvasásra való összegyűlésével.

Ferenc pápa a közösségünket a "3P" közösségének nevezte. A három P a preghiera (imádság), poveri (szegények) és a pace (béke) szavakat rejti, mely három szó köré építhető közösségünk missziója, lelkisége.

Valljuk, hogy az imádság az első, minden más csakis ebből forrásozhat. Közösségünk hol naponta, hol hetente összegyűlik a Szentírás olvasására, közös magyarázására, zsoltárimádságra.
A szolgálat (a szegények, szükséget szenvedők, kirekesztettek felé) ebből születik. Ima nélkül a jótékonykodás könnyen egocentrikussá válhat, mely beleragaszthat minket a saját magunk körüli forgásba.

Közösségünk különleges missziója a perifériákon való jelenlét, szolgálat, evangelizáció. Barátság a szegények, menekültek, kirekesztettek, idősek - fogyatékosok - hajléktalanok, vagy bármi más társadalmilag megbélyegzett, kirekesztett, leértéktelenített emberek közösségével.

A béke könnyen kakukktojásként hangozhat. Valójában a háború, a fegyverkezés, az agresszió a legnagyobb szegénység. Az emberi élet értékét, méltóságát próbálja elértékteleníteni. Emberek millióit kényszerítik menekülésre, embertelen körülmények közötti életre, hitük elnyomására, megtagadására. Mi hiszünk az emberi élet változhatatlan értékében és méltóságában, ellenzünk minden - ezt önzőségből, katonai-gazdasági hasznonszerzésből - relativizálni kívánó békétlenséget, konfliktust.

(Folytatjuk.)

Kép: Közösségünk logója: szivárvány, fehér galamb, olajfa ággal

Cím

Vác
2600

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Sant'Egidio Közösség - Vác új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás