Szent Erzsébet Nővérek

Szent Erzsébet Nővérek A Szent Erzsébet Nővérek Kongregációja- NŐI Szerzetesrend Szegénykonyhákat tartanak fenn. A nővérek 2011.

Szent Erzsébet Nővérek Kongregációja

Congregatio Sororum Sancta Elisabeth

"Nagyobb szeretete senkinek nincs, mint aki életét adja felebarátaiért." Jn 15,14

A szerzetes élete ennek nagy szeretetnek a jele és megvalósítása, egy Istentől szíven talált, elragadott ember szeretetből, elkötelezetten odaadott élete a mennyország jele e világban. A Szent Erzsébet Nővérek Kongregációját négy fiatal nő a

lapította 1842. szeptember 27-én a sziléziai Nysában:
Clara Wolff (1805-1853)
Mathilde Merkert (1813-1846)
Boldog Maria Merkert (1817-1872)
Francesca Werner (1817-1885)

A rend karizmája
A nővérek a kezdetektől az irgalmas szeretet lelkületével szolgálták otthonaikban a szegényeket, a betegeket és az elhagyatottakat. Mindig oda mentek, ahol a legnagyobb volt a szükség, a nélkülözés. Életüket szentelték a rászorultak ápolásának a kórházakban, idősek otthonában és a testi fogyatékosok számára létrehozott intézetekben. Részt vesznek testi és szellemi fogyatékosok, valamint a pszichésen sérült gyermekek számára létrehozott otthonokban folyó munkában, továbbá a vallásos nevelésében, különösen a gyermekek és a fiatalok nevelésében. Foglalkoznak rákos betegekkel, csonka családok gyermekeivel, hajléktalanokkal, menekültekkel, AIDS betegekkel, kábítószerfüggőkkel és elítéltekkel. A Kongregáció lelkiségét meghatározza: a Jézus Szentséges Szívének történő odaszentelődés; a szeretet Szűz Mária iránt, amelyet azzal is kifejeznek, hogy Mária látogatásának ünnepén (júl. 2.) a Kongregáció összes nővére megújítja szerzetesi fogadalmát; Szent Erzsébet példája; a rend történetének eddigi tapasztalatai; Boldog Mária Lujza alapító és első általános elöljáró példája. A szerzetesi életbe történő bevezetés négy lépésből áll: jelentkezés (aspirálás), jelöltidő (posztulátus), újoncidő (noviciátus), és egyszerű fogadalmas fiatal nővér (junior). Az ötéves juniorátust zárja le az örökfogadalom, amely által a nővérek életre szólóan Istennek szentelik magukat. A Kongregáció tartományokra (provincia) és régiókra tagozódik. Az öt lengyelországi provincián kívül egy-egy provincia található még Németországban, Olaszországban és Norvégiában; valamint három régió: Brazília, Oroszország és Svédország. A Szent Erzsébet Nővérek a következő országokban vannak jelen apostoli szeretetszolgálatukkal: Brazíliában, Bolíviában, Dániában, Németországban, Grúziában, Olaszországban, Izraelben, Kazahsztánban, Litvániában, Norvégiában, Paraguayban, Lengyelországban, Oroszországban, Svédországban, Csehországban és Ukrajnában, 2011-ben pedig visszatértek Magyarországra és lett egy új alapítás Tanzániában. Mint egy 1500 nővér tartozik a közösséghez világszerte. A Szent Erzsébet Apostoli Közösség tagjaiként a nővérek rendjéhez világi hívek is tartozhatnak, és részt vehetnek a Kongregáció karizmatikus és lelki életében. A rend római központja:
Suore di S. Elisabetta
Via Nomentana 140
00162 Roma / Italia
Email: [email protected]
Web: www.siostryelzbietanki.com

Szent Erzsébet Kolostor - Sárospatak
Magyarországon a rend tagjai a XX. Század folyamán, néhány évtizeden át a budapesti lengyel plébánián dolgoztak. Egy idős nővér - Adelheid - él Drezdában, aki Magyarországról származik, de Németországban lépett be a közösségbe. májusában érkeztek példaképük és pártfogójuk Árpád-házi Szent Erzsébet szülővárosába Sárospatakra, hogy letelepedve jel legyenek, és Szent Erzsébet példájával szolgáljanak. Szent Erzsébet és Boldog Mária közbenjárására, a Gondviselő Isten adja meg a meghívás és a küldetés kegyelmét a szerzetesi életre sok fiatal magyar nőnek a Kárpát-medencében, hogy újra legyenek Szent Erzsébet nővérek magyarságból. A kolostorban jelenleg négy nővér él: Kanizja nővér (házfőnök), Ágnes, Zsuzsanna és Malwina nővérek, valamint egy jelölt is tartozik a közösséghez. Magyarországi cím:
Szent Erzsébet Nővérek Kongregációja
3950 Sárospatak
Szent Erzsébet u. 15.

Las chicas, hoy es último día para inscribirse al retiro. Mañana a las 10 de la mañana  empezamos el encuentro en nuestr...
31/01/2024

Las chicas, hoy es último día para inscribirse al retiro. Mañana a las 10 de la mañana empezamos el encuentro en nuestro convento en Santa Cruz. Participación es gratuita.No pierdes tu oportunidad a acercarse al Dios.Les espero telf. 73145105

03/11/2022

Magyar Katolikus Karizmatikus Megújulás 30. Országos TalálkozójaKaposvár2022.10.22.

09/10/2022
🙏
24/10/2021

🙏

30/09/2021
27/09/2021
21/06/2021
Nagy öröm, mert Ferenc pápa elismerte Lengyelországi  10 Szent Erzsébet Nővérnek  vértanúságát: M. Paschalis Jahn nővér ...
21/06/2021

Nagy öröm, mert Ferenc pápa elismerte Lengyelországi 10 Szent Erzsébet Nővérnek vértanúságát: M. Paschalis Jahn nővér és kilenc társai. Tíz apácát megöltek a szovjetek Lengyelországban
A szombaton közzétett dekrétumok között találjuk annak a tíz szerzetesnőnek a nevét, akiket Lengyelországban öltek meg a második világháború végén a szovjet katonák. A Szent Erzsébet Kongregáció nővérei közül 9 lengyel: Paschalina Jahn, Maria Edelburgis Kubitzki, Maria Rosaria Schilling, Maria Adela Schramm, Maria Sabina Thienel, Maria Sapientia Heymann, Maria Adelheidis Töpfer, Maria Melusja Rybka, Maria Acutina Goldberg. Egyikük Németországban született: Maria Felicitas. A Vörös Hadsereg katonái különböző helyszíneken, 1945 február és májusa között brutálisan meggyilkolták őket, mialatt az időseket és betegeket gondozták. A szovjet katonák cselekedetét a hit elleni, azon belül is a katolikusok elleni gyűlölet táplálta. Az ateista és marxista ideológián nevelkedve a nemi erőszakot a megalázás fegyvereként használták a szerzetesi habitust viselőkkel szemben. Egyetlen apáca sem akarta feladni a szolgálatát az emberek megsegítésére, jóllehet tisztában voltak azzal, mit kockáztatnak. A hívek azonnal vértanúként tisztelték őket. Sírjuk a mai napig zarándoklatok célpontja.
Ferenc pápa junius 19-én elismerte mártíromságukat és ezzel beleegyezett a közelgő boldoggá avatásukba, amelyre Wrocławban kerül sor.
Te Deum Laudamus😀
Többet olvasni:http://erzsebetnoverek.communio.hu/vertanu-noverek/

Ma jubileumot ünnepelünk. 178 éve alapították a Szent Erzsébet Nővérek Kongregációját.  Wolff Klára alapította 1842 szep...
27/09/2020

Ma jubileumot ünnepelünk. 178 éve alapították a Szent Erzsébet Nővérek Kongregációját.
Wolff Klára alapította 1842 szeptember 27-én Nysában Merkert Mária Lujzával és Matilddal, valamint Werner Franciskával. Klára Isten hívására válaszolva a betegek és rászorulók szolgálatának szentelte életét; Krisztus szavai szerint – „amikor megtettétek ezt egynek e legkisebb testvéreim közül, nekem tettétek” – ápolni akarta a betegekben „Krisztus szenvedő tagjait”. Az új alapítást Jézus legszentebb szívének ajánlották. Az alapító anyák Árpád-házi Szent Erzsébetet választották védőszentjüknek: az ő példája nyomán akarták szolgálni Krisztusban a szenvedő emberiséget. A kongregáció fejlődéséhez és a lelkiség megvalósulásához különösen hozzájárult a társalapító és első generális anya, Merkert Mária Lujza 2007-ben történt boldoggá avatása. A Szent Erzsébet Nővéreinek Kongregációja pápai jogú szerzetesi közösség. A szerzetesi fogadalom által a nővérek mindenekelőtt Istennek adják magukat; kötelezik magukat egész életükön át arra, hogy közösségben élnek az Istennek fogadott tisztaság, szegénység és engedelmesség fogadalma szerint, a konstitúciónak megfelelően. A kongregációhoz jelenleg ezerháromszáz nővér tartozik szerte a világon.

Cím

Szent Erzsebet Utca 7
Sárospatak
3950

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Szent Erzsébet Nővérek új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Szent Erzsébet Nővérek számára:

Megosztás