26/04/2022
Tegnap a netet böngészve rátaláltam egy amerikai bibliatanító írására
”A teljesítmény”…. címmel
Ezt szeretném veletek megosztani. Olvasd végig!
Ezrével jönnek hozzám az emberek és ezt kérdezik:
“Isten miért nem gyógyított meg?
Bőjtölök és imádkozok.
Tanulmányozom az Igét és fizetem a tizedet. Járok gyülekezetbe és olvasom a Bibliát. Megteszek mindent,amit meg kell tennem. Isten miért nem gyógyított meg?”
Épp most mondtad,miért nem gyógyultál meg. Soha nem mutattál rá,hogy mit tett érted Jézus. Azt hangsúlyoztad,amit te teszel;ez pedig azt tükrözi,hogy a saját cselekedeteidben hiszel,
és azt gondolod,hogy Isten a hitedre reagál. Ez nem a kegyelem és a hit egyensúlya.
A hit nem mozdítja meg Istent. Ő már mindenről gondoskodott a számodra,tőled függetlenül.A hit mindössze annyit tesz,hogy érte nyúl és birtokba veszi,amit Jézus már elvégzett.
Ha a saját jóságodat bizonygatod,akkor a hitedet nem Isten kegyelmébe veted,hanem a saját törekvéseidbe és teljesítményedbe.
Jó, ha megteszed mindezeket a dolgokat-böjtölsz,imádkozol,
olvasod az Igét,jársz gyülekezetbe,fizeted a tizedet-,
de ne azért tedd,hogy befolyásold Istent.
Isten irántad való szeretete nem azon alapul,amit teszel.
Nem azért adott üdvösséget,
mert megérdemelted. Nem az életedben lévő bármilyen jóság miatt mentett meg. Kegyelméből mutatta meg szeretetét irántad,mikor még bűnös voltál.
A szentséged vagy annak a hiánya nem változtatja meg Isten szívét feléd. Isten már azelőtt szeretett,hogy szent lettél volna.
Most,hogy félig szent vagy,nem szeret kevésbé és nem is fog jobban szeretni.
A szentséged azonban a te szívedet változtatja meg Isten felé. Azért kell tanulmányoznod az Igét,hogy megváltozzon a szíved,nem azért,mert Isten a szívedet nézi és most,hogy már elég jó vagy,megjutalmaz és válaszol az imáidra.
Azért szükséges gyülekezetbe járnod,mert az segít. Segítséget jelent,ha találkozol más hívőkkel,hallgatod Isten Igéjét és közösségben vagy másokkal. Olyan összejövetelekre kell járnod,ahol elmagyarázzák Isten Igéjét,az igazságot szólják és bemutatják Isten erejét.
Bizonyságokat kell hallanod arról,hogy az emberek meggyógyultak,eltűntek a daganatok és csodák történtek. Ez a javadra válik. Segít neked.
Isten azonban nem szeret jobban ezek miatt. Nem vezet nyilvántartást a gyülekezetbe járásodról, ha soha többé nem mennél gyülekezetbe, Isten pontosan ugyanúgy szeretne,de ostoba vagy,ha nem jársz közösségbe. Állandóan ostromol minket a hitetlenség. Szükséged van egy olyan helyre,ahová elmehetsz,hogy halld az igazságot.
Olyan emberek társaságában kell lenned,akik szeretnek és odatartják a másik orcájukat,amikor valami rosszat teszel. Szükséged van arra,hogy közössébben légy más hívőkkel Ezért is javasolom,hogy járj gyülekezetbe.
Isten viszont mindenképpen szeret! Irántad való szeretetének az Ő kegyelme az alapja,nem pedig a te cselekedeteid. 🙏