12/02/2026
Hálával és szeretettel a szívünkben emlékezünk szeretett egykori újvárosi plébánosunkra ZSEBEDICS JÓZSEF c. kanonokra, aki február 9-én töltötte volna be 84. életévét. Nincs olyan nap, hogy ne gondolnánk rá... Istenre és emberre egyaránt nyitott kedves személye, embersége, őszintesége, örök lenyomata marad szívünkben, a még nekünk itt maradtaknak.
Nyugodjék Békében!
*
Zsebedics József 1942. február 9-én született Győrszentmártonban, a mai Pannonhalmán. A bencés közelség meghatározta későbbi papi lelkületét is. Papszentelése Győrött volt, 1965. június 21-én. Gyarmaton és Kapuváron töltött káplánévek után első önálló állomáshelye a győr-révfalui Szentháromság Plébánia lett. Innét kerülhetett újra Kapuvárra, ahol a tizenegy segédlelkészi évet huszonnégy esztendei plébánosi szolgálat követte. Sajátos módon vállalt szerepet a közéletben, miközben biztosítani tudta a lelkipásztori lehetőségek kiszélesítését a maga és a munkatársai számára. Ebben az időben épülhetett fel a Kapuvár-házhelyi templom is.
Kapuvárról 2003-ban főpásztora kérésére újra Győrbe költözött, ahol a szigeti és az újvárosi plébániák híveinek lelkipásztori szolgálatát vállalta. Bár 75. életévét betöltve 2017 nyarától nyugalomba vonult, továbbra is a győr-szigeti plébánián maradt, fáradhatatlan erővel dolgozva a papi munka mellett sorra megjelenő könyveinek bővítésén. 2018. május 19-én, pünkösd vigíliáján a szentségekkel megerősítve a győri kórházban hunyt el. Az általa építtetett Kapuvár-házhelyi templomban nyugszik.
A Szűzanya hálaadó énekének kezdő szavai, melyet papi jelmondatául választott, szépen kifejezik egész életét, törekvéseit: „Magasztalja lelkem az Urat” (Lk 1,46). Imádkozzunk érte!
R.I.P
Szeretettel és hálával a szívünkben emlékezünk meg igen szeretett egykori lelkipàsztorunkról Zsebedics József esperes-kanonok plébánosról, aki épp ebben a hónapban ünnepelte volna (február 9-én) 79. születésnapját.
Zsebedics József 1942. február 9-én született a mai Pannonhalmán.
A bencés közelség meghatározta későbbi papi lelkületét is. Papszentelése Győrött volt, 1965. június 21-én. Gyarmaton és Kapuváron töltött káplánévek után első önálló állomáshelye a győr-révfalui Szentháromság Plébánia lett. Innét kerülhetett újra Kapuvárra, ahol a tizenegy segédlelkészi évet huszonnégy esztendei plébánosi szolgálat követte. Sajátos módon vállalt szerepet a közéletben, miközben biztosítani tudta a lelkipásztori lehetőségek kiszélesítését a maga és a munkatársai számára. Ebben az időben épülhetett fel a kapuvár-házhelyi templom is, amely nyugvóhelye lett.
Kapuvárról 2003-ban főpásztora kérésére újra Győrbe költözött, ahol a szigeti és az újvárosi plébániák híveinek lelkipásztori szolgálatát vállalta. Bár 75. életévét betöltve 2017 nyarától nyugalomba vonult, továbbra is a győr-szigeti plébánián maradt, fáradhatatlan erővel dolgozva a papi munka mellett sorra megjelenő könyveinek bővítésén. Rövid szenvedés után 2018. május 19-én szólította magához a Mennyei Atya. A Szűzanya hálaadó énekének kezdő szavai, melyet papi jelmondatául választott, szépen kifejezik egész életét, törekvéseit: „Magasztalja lelkem az Urat” (Lk 1,46). Imádkozzunk érte!
Gondoljunk hálával, imával és szeretettel Kanonok úrra!
Az alábbi kép olyan szépen kifejezi, mennyire szeretett hívei között lenni... Mint a jó pásztor.