Isten országában élők

Isten országában élők Az oldal célja az újjászületett hívők szellemi támogatása és Krisztus tanítványainak segítése. A lelki és a fizikai egészség támogatása.

Egy csontig hatolóan hideg, 1997. decemberi estén Bill Clinton elhagyta a John F. Kennedy Center for the Performing Arts...
28/04/2026

Egy csontig hatolóan hideg, 1997. decemberi estén Bill Clinton elhagyta a John F. Kennedy Center for the Performing Arts ünnepi koncertjét, amikor észrevett egy hajléktalan veteránt a bejárat előtt. A férfi egy vékony kabátban vacogott, kezében egy kartontábla: „Tengerészgyalogos – Öbölháború – Éhes.”
Ami ezután történt, mindenkit megdöbbentett az elnöki kíséretben.
Clinton azonnal megállt. Levette a saját kabátját, a férfi vállára terítette, majd leült mellé a jeges betonra. Nem sietett. Nem tartott beszédet. Nem tett szemrehányást.
Csak beszélgetett vele.
A veterán, a 42 éves Marcus Williams később úgy mesélte: az elnök nem azt kérdezte, mi ment félre az életében. Azt kérdezte, hol szolgált, mit élt át, és megköszönte-e már valaki igazán az áldozatát.
A United States Secret Service egyik ügynöke, Larry Cockell később feljegyezte: Clinton huszonöt percen át ült ott a dermesztő hidegben. Amikor kiderült, hogy Marcus két napja nem evett, ételt hozatott neki egy közeli étteremből — és nem ment el addig, amíg a férfi meg nem ette az utolsó falatot.
De ami igazán szívszorítóvá teszi ezt a történetet, az az a néhány mondat, amit búcsúzóul mondott:
„Testvérem… ez az ország cserben hagyott, amikor hazatértél — és ezért sajnálom. De a történetednek nincs vége. És gondoskodni fogok róla, hogy legyen, aki segít megírni a következő fejezetet.”
És nem csak szavak voltak.
Másnap Clinton személyesen hívta fel a veteránügyi hivatalt. Marcus 48 órán belül bekerült egy programba: lakhatás, munkaképzés, mentális támogatás.
Évekkel később Marcus talpra állt. Sőt — más veteránok segítője lett.
2015-ben így emlékezett vissza:
„A világ leghatalmasabb embere leült mellém a fagyos betonra, és újra éreztette velem, hogy számítok. Ott döntöttem el, hogy visszaküzdöm magam az életbe.”
Ez a történet nem a politikáról szól.
Hanem arról, hogy néha elég egy őszinte beszélgetés.
Egy kabát.
És az, hogy valaki hajlandó leülni melléd — amikor mindenki más elsétál.

28/08/2025

Anton zsidó származású volt, és Németország egyik leghíresebb pékségének tulajdonosaként vált ismertté. Amikor megkérdezték tőle, hogyan élte túl a holokauszt borzalmait, mindig elmesélte ezt a történetet:

*„Tudod, miért vagyok még ma is életben?
Amikor fiatal kamasz voltam, a nácik felszállítottak minket egy Auschwitzba tartó vonatra. Egész nap étlen-szomjan, meleg ruha nélkül utaztunk. Kint sűrűn hullott a hó, a hideg elviselhetetlen volt. A halál ott ólálkodott a vagon minden sarkában.

Mellettem egy idős ember ült, reszketve, didergőn, a fagyhalál szélén. Én magam is majd megdermedtem, mégis újra és újra megfogtam a kezét, dörzsöltem az arcát, a lábát. Egész éjjel átölelve tartottam, beszéltem hozzá, biztattam, hogy ne adja fel.

Amikor felkelt a nap, szívszorító látvány fogadott: mindenki más megfagyott a vagonban. Egyedül mi ketten maradtunk életben – ő és én.

Ő azért élte túl, mert én melegítettem.
Én pedig azért, mert őt életben tartottam.”*

Ánton mindig így vonta le a tanulságot:
„A túlélés titka, hogy felmelegítsük mások szívét. Amikor meleget adsz, visszakapod. Ha segítesz valakinek élni… önmagadat is élteted.”

23/06/2025

Milyennek ismered istent? Milyennek látod Őt, és Ő hogy lát téged? Amikor krízis helyzetbe kerülsz, mit élsz meg? Szembe mersz nézni a legősibb istenképeddel...

Wilma Rudolph az első futónő volt, aki egyetlen olimpián három aranyérmet nyert (1960, Róma). Koraszülöttként, 2 kg test...
19/03/2025

Wilma Rudolph az első futónő volt, aki egyetlen olimpián három aranyérmet nyert (1960, Róma). Koraszülöttként, 2 kg testsúllyal született. 4 éves korában skarláttal és tüdőgyulladással került kórházba. Gyermekbénulás következtében az egyik lába megbénult. Édesanyja kitartásának köszönhetően (hetente kétszer hordta egy, a feketék számára kijelölt, 50 mérföldre fekvő kórházba kezelésre) sikerült évek múlva lábra állnia. Tízéves korában tanult meg újra járni.
A győztesek mindössze két fegyvere van: hit és akarat.

19/03/2025

Egy fiú egyszer megkérdezte az apját:
"Hogyan éltél eddig technológiához való hozzáférés nélkül:
internet nélkül
számítógépek nélkül
TV nélkül
klíma nélkül
mobilok nélkül? ”
Az Atya azt válaszolta:
"Ahogy a generációd él ma:
ima nélkül
nincs együttérzés
becsület nélkül
nincs tisztelet
szégyen nélkül
szerénység nélkül
könyvek olvasása nélkül.....
Mi, akik 1939 és 1985 között születtünk,
áldottak vagyunk.
Az életünk ennek élő bizonyítéka:
Sosem viseltünk bukósisakot játék közben és biciklizés közben.
Nem féltünk egyedül iskolába menni az első naptól.
Iskola után naplementéig játszottunk.
Egy fél napig nem néztünk tévét.
Igazi barátokkal játszottunk, nem barátokkal
az internetről.
Ha valaha szomjasak lennénk, a csapvízből innánk,
és nem az üvegből.
Nem voltunk gyakran betegek, pedig négy baráttal ugyanabba a pohár gyümölcslevet ittuk meg.
Sosem híztunk, pedig minden nap sok kenyeret ettünk
és krumpli.
Hozzászoktunk a játékainkhoz
és játszok velük.
Megosztottuk a játékainkat és a könyveinket.
A szüleink nem voltak gazdagok. Szeretetüket adták nekünk, megtanítottak értékelni a spiritualitást, a valódi emberi értékek fogalmát adták nekünk - becsület, hűség, tisztelet, kemény munka.
Nekünk sosem volt:
mobilok
DVD, PlayStation
Xbox és videojátékok
laptopok, online chat.
'De igaz barátaink voltak! ’ "
Barátunk házában meghívás nélkül, egyszerű és szerény ételekkel vendégeltek meg minket.
Az emlékeink fekete-fehér fényképeken voltak,
de élénkek és színesek voltak, élveztük a családi albumok böngészését és tisztelettel megőriztük őseink portréit.
Nem dobjuk a könyveket a kukába, hanem sorban álltunk értük.
Mi nem adtuk az életünket a nyilvánosságnak, és nem beszéltünk mások életéről olyan örömmel, mint te - az Instagramon megmutatva az életedet, nyilvánosan megbeszélve a családi titkaidat a médiában.
Egyedi és legmegértőbb generáció vagyunk,
mert mi vagyunk az utolsó generáció akik hallgattak a szüleikre
és az első generáció, amelyik meghallgatja a gyerekeit.
Limitált kiadás vagyunk.
Tanulj tőlünk.
Értékelj minket!

19/03/2025

„A szeretet az szeretet!” Vagy létezik hamis szeretet is? Mi alapján állapítod meg valamiről, hogy az szeretet vagy nem? Miért és miből kell megtisztulni ahh...

Cím

Budapest

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Isten országában élők új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

Megosztás