Tüzes Marcell Sámuel orgonaművész

Tüzes Marcell Sámuel orgonaművész Hungarian concert organist, church organist. 🎹🇭🇺

Vasárnap Gödöllőn, Ács Dávid László barátommal kezdjük az idei koncerteket! Mindenkit várunk sok szeret***el! 🎹🇭🇺
13/03/2026

Vasárnap Gödöllőn, Ács Dávid László barátommal kezdjük az idei koncerteket!

Mindenkit várunk sok szeret***el! 🎹🇭🇺

Köszi, 2025! 🙏🎵🎶
31/12/2025

Köszi, 2025! 🙏🎵🎶

Látogatás Párizsban, a belvárosi Saint Thomas d’Aquin templomban. Köszönet Jean-Marc Leblanc-nak, a templom orgonistáján...
14/11/2025

Látogatás Párizsban, a belvárosi Saint Thomas d’Aquin templomban.

Köszönet Jean-Marc Leblanc-nak, a templom orgonistájának a lehetőségért.

A hangszer eredetileg korai francia barokk Cliquot-orgona (ebből a Cornet a mai napig megvan, és szól), később Cavaillé-Coll romantizálta (ebből ma 2-3 regiszter megvan még), majd a 70-es években neobarokk átalakítást végeztek rajta, így egy teljesen eklektikus, egyszerre német, de mégis nagyon francia orgona. 🎶🎵🇫🇷

Szeret***el hívok és várok mindenkit‼️Rózsák tere, szombat, este 7Műsoron romantikusok és Bach, romantikusan. 🎶🎵
12/11/2025

Szeret***el hívok és várok mindenkit‼️

Rózsák tere, szombat, este 7

Műsoron romantikusok és Bach, romantikusan. 🎶🎵

A jövő héten két koncerten is játszom Budapesten‼️🔈🎵Csütörtökön, immár harmadik éve - mondhatni, hagyományosan - az Ars ...
14/09/2025

A jövő héten két koncerten is játszom Budapesten‼️🔈🎵

Csütörtökön, immár harmadik éve - mondhatni, hagyományosan - az Ars Sacra Fesztiválon a Rózsafüzér Királynéja templomban, most Brunda Gergely, Ecsedi Péter és anyu társaságában zenélek.

Szombat este pedig az utóbbi évek alatt újjáépülő rózsák-terei szimfonikus orgona avatóján Melis Mihály kántorral, akinek a hangszer feltámadását köszönhetjük, illetve Ecsedi Péterrel és anyuval hallhattok újra a fővárosban.

Annak idején az első megszólaláskor, egy manuálon játszottam az avató hangversenyen, most már a teljes Országh-hangszer szólni fog.

Örömmel, és hálásan követtem végig az utat, ami idáig vezetett ebben a feltámadásban, és szemlélem a végeredményt.

Mindkét hely nagyon közel áll a szívemhez, ahogyan a két orgona is, én már nagyon várom ezeket a hangversenyeket, szeret***el ajánlom őket figyelmetekbe, a találkozás reményében!

🎵🎹

Családi koncert, Lisszabon, Szent Sebestyén templom. A lisszaboni Magyar Nagykövetség szervezésében adtunk koncertet teg...
07/09/2025

Családi koncert, Lisszabon, Szent Sebestyén templom.

A lisszaboni Magyar Nagykövetség szervezésében adtunk koncertet tegnap este a São Sebastião da Pedreira templomban.

A koncert egyben megemlékezés is volt a háromnapos gyász végén, az Ascensor da Glória balesetének elhunytjaiért.

Zárásként a fatimai Ave Maria dallamát együtt énekeltük mindannyian a közönséggel.

Felemelő élmény volt! 🎵🙏

Képgaléria, Detta és Keszthely, elindult a nyárvégi koncertdömping! 🎶🎵Szeret***el várok mindenkit a következő alkalmakra...
30/07/2025

Képgaléria, Detta és Keszthely, elindult a nyárvégi koncertdömping! 🎶🎵

Szeret***el várok mindenkit a következő alkalmakra is!

Kedves Barátaim és Ismerőseim!Kisebb pihenő után holnaptól újra koncertekkel folytatódik az év, ezeket foglalom össze az...
26/07/2025

Kedves Barátaim és Ismerőseim!

Kisebb pihenő után holnaptól újra koncertekkel folytatódik az év, ezeket foglalom össze az alábbi kis plakáton!

Várlak Benneteket sok szeret***el!

🎹 Holnap Detta, hétfő este Keszthely! 🎵

19/06/2025

Gyakorlás ma délután Cegléden, a Bach orgonán… mit is lehetne írni, 3 óra volt, 3 percnek tűnt.. jó, hogy van Aerisorgona és jó, hogy van Faragó Attila, mert így nem Arnstadtig kell mennünk, elég Ceglédre leautózni a Bach által ismert hangzás, színek, lehetőségek megismeréséhez.. maradtam volna még 21 órát, hogy énekeljen Thüringia…🎹🎶

Csodás koncerten léphettem fel szombat este, a Rádió Énekkar és a Nemzeti Énekkar énekeseinek orgonakísérőjeként, Pestsz...
15/06/2025

Csodás koncerten léphettem fel szombat este, a Rádió Énekkar és a Nemzeti Énekkar énekeseinek orgonakísérőjeként, Pestszentlőrincen.

Zenész társaim voltak az Operaház zenekarából idén először csatlakozó művészek is: Fahidi Patrícia hegedűn, illetve Rácz János fuvolán.

Külön öröm volt Beischer-Matyó Tamás orgonára és szoprán-alt énekhangra írt Sanctus-ának ősbemutatóját előadni Koffler Katalinnal és Oláh Katalinnal, az első képen a zeneszerzővel vagyunk láthatóak. 🎵🎹

📷: Bencze Anikó 😍

Paskó Csaba atya gondolatai szabadkai koncertünkről 👇
11/06/2025

Paskó Csaba atya gondolatai szabadkai koncertünkről 👇

Karmesteri gondolatok a Pergolesi Stabat Mater hangverseny után – Szabadka, 2025. június 10.

A tegnap esti hangverseny a szabadkai zsinagóga lenyűgöző akusztikai és spirituális terében valóban emlékezetes zenei élményként íródik be mindannyiunk szívébe. Teltház előtt csendült fel Giovanni Battista Pergolesi halhatatlan remekműve, a Stabat Mater, amely – nem túlzás – megrendítően őszinte és isteni magasságokba emelkedő zenei vallomás az emberi szenvedésről és az anyai fájdalomról.

Karmesterként rendkívüli megtiszteltetés és mély lelki élmény volt vezényelni ezt az estet. Pergolesi zenéje megköveteli a finomságot, az érzékenységet és a fegyelmezett együttlélegzést – és a tegnap este ezek a minőségek szinte kézzel foghatóan jelen voltak a zenészek és az énekesek előadásában.

Szeretném teljes szívemből megköszönni és méltatni minden közreműködő művészt, akik odaadásukkal, szakmai alázatukkal és kivételes tehetségükkel járultak hozzá ehhez az esthez.

A Virtuoso Orchestra tagjai páratlan zenei intelligenciával, érzékeny kísérettel és kamarazenei igényességgel keltették életre a mű finoman szőtt faktúráit.
Kiemelt köszönet illeti Zsiga Pál koncertmestert, aki biztos kézzel, zenei vezetőként is kiválóan támogatta az együttes munkáját, segítve az intonációs és artikulációs egységet.

A Pro Musica Kamarakórus – Csikós Krisztina karnagy felkészítésében – áttetsző hangzással, stílusosan simulva a zenekarhoz és a szólistákhoz, valódi lelki tartalmat adott a mű egyes kórusrészeihez. A kórus diszkrét jelenléte nemcsak háttér volt, hanem a közös imádság hangja.

A két szólista, Nánási Helga (szoprán) és Guzsvány Izabella (mezzoszoprán) megindító érzékenységgel, megrendítő kifejezőerővel szólaltatták meg a fájdalmas anya alakját. Az egyéni árnyalatok, a közös duettek intimitása és technikai precizitása valódi öröm volt a karmester számára.

A zenei szövet szíve-lelke volt Tüzes Marcell Sámuel orgonaművészünk játéka: biztos kézzel, mégis szinte észrevétlenül adott alapot, lélegzetet a hangzásnak. Finom dinamikai ívei emelték és hordozták a teljes mű atmoszféráját.

Ez a hangverseny nem csupán zenei produkció volt, hanem egy közös lelki zarándoklat – egy ima hangjegyekben, amelyet együtt mondtunk el a jelenlévő közönséggel. A Szabadkai Zsinagóga méltó helyszíne volt ennek az áhítatnak.

Köszönöm a Szabadkai Zsinagóga Alapítványnak, különösen Illés Hajnalkának a szervezést, a bizalmat, és mindazt a munkát, amely lehetővé t***e, hogy ez az este létrejöjjön.

Karmesterként csak egyet kívánhatok: hogy ez a zenei egymásra hangolódás és a tegnap este született emberi és művészi kapcsolódás ne maradjon egyszeri élmény. Hiszem, hogy az ilyen pillanatok mélyen formálják nemcsak a muzsikusokat, de a közönséget is.

Paskó Csaba, karmester
Szabadka, 2025. június 11.

Giovanni Battista Pergolesi: Stabat Mater

📷 Vlado Sućur

Cím

Budapest

Telefonszám

+36307384817

Weboldal

Értesítések

Ha szeretnél elsőként tudomást szerezni Tüzes Marcell Sámuel orgonaművész új bejegyzéseiről és akcióiról, kérjük, engedélyezd, hogy e-mailen keresztül értesítsünk. E-mail címed máshol nem kerül felhasználásra, valamint bármikor leiratkozhatsz levelezési listánkról.

A Vállalkozás Elérése

Üzenet küldése Tüzes Marcell Sámuel orgonaművész számára:

Megosztás

Kategória