01/03/2026
Szeretettel meghívunk a 2026. március 9-én hétfőn rendezendő teológiai műhelybe.
Meghívó az Evangéliumi Aliansz Teológiai műhelyére
“Kérve kérlek Isten és Krisztus Jézus színe előtt, aki ítélni fog élőket és holtakat; az ő eljövetelére és országára kérlek: hirdesd az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő, feddj, ints, biztass teljes türelemmel és tanítással. Mert lesz idő, amikor az egészséges tanítást nem viselik el, hanem saját kívánságaik szerint gyűjtenek maguknak tanítókat, mert viszket a fülük. Az igazságtól elfordítják a fülüket, de a mondákhoz odafordulnak. Te azonban légy józan mindenben, a bajokat szenvedd el, végezd az evangélista munkáját, töltsd be szolgálatodat.” 2 Tim 4,1-5
Az evangélium ügye Magyarországon
Hogy látod ezt a saját életedben, környezetedben, egyházadban, gyülekezetedben?
A világon valaha elhangzott üzenetek közül a legnagyszerűbb az Evangélium. Valójában nem is csak a sor legelejére illesztendő, hiszen különlegessége, egyedülállósága oly mértékben meghalad minden emberi képet és történetet, hogy külön kategóriába kell említenünk, melyben csak egyedül szerepel.
Az Evangélium üzenete egyetemes. Mindig és mindenkihez szól. Elér és formál. A hívőket megerősíti, a nem hívőket megtérésre hívja. Ebben, elhívásunk szerint, nekünk is van feladatunk. Valaki ezt úgy fogalmazta meg, hogy “a missziós parancs nem lett visszavonva”. Meg kell tudnunk szólítani azokat is, akik távol vannak az egyháztól. Ehhez oda kell menni, ahol ők vannak. Ebben egyaránt szükség van az élő ige hirdetésére és a személyes beszélgetésekre. Ami éltet és megtart bennünket a szolgálatban, az az Úrral való közösség, személyes kapcsolat. Hozzá imádkozunk ébredésért, bőséges aratásért.
Ugyanakkor számos akadály is elénk kerül. A magunk soraiban is találkozunk merevséggel, tradicionalizmussal vagy fogyasztói mentalitással és a hallgatóság vágyait, igényeit megcélzó tanításokkal, amik sokakat félrevezetnek. Néhol elfogyó, elöregedő közösségeink vannak.
Ami reményt és gyógyulást hoz, az Jézus jelenléte az Egyházban. Ő a példánk abban is, hogy ahol élt, ahol volt, ott szolgált. A megoldás felé az visz bennünket, ha ma is Őt követjük és Benne bízunk teljes szívvel.
Tőle tanuljuk az egész embert elérő, holisztikus megközelítést. Ő ad vigaszt a gyászolóknak, és Ő küld bennünket a bajban lévők, szenvedélybetegek, depressziósok, fájdalmakkal élők támogatására, a szegénységben, nyomorúságban élők megsegítésére, egymás, sőt az elleneink szeretetére.
Tőle tanuljuk a családi élet fontosságát – ahol minden elkezdődik – és ahol mindent újra lehet kezdeni.
Milyen hatással van a hitünk és az életünk a következő generációkra? Találnak-e helyet, közösséget a fiatalok a gyülekezeteinkben, amit a magukénak éreznek? Hogyan tudják átvenni az Evangéliumot? Vannak-e nálunk szinterei ennek (pl. imaközösség, sporttábor, fotótábor, matek vagy angol korrepetálás…)? Hála az Úrnak, az Evangélium mozgásban van a fiatalok között. Részünkről az is fontos, hogy ne akarjuk őket belekényszeríteni a mi kultúránkba! Kell a forma, de a lényeg a tartalom. Kerüljön új bor az új tömlőkbe!
Elnök: Szuhánszky T. Gábor Tel: (+36 30) 999 9952 E-mail: [email protected]
Főtitkár: Horváth István Tel: (+36 20) 886 11 21 E-mail: [email protected]
Magyar Evangéliumi Aliansz
Cím: 1091 Budapest Kálvin tér 7. Tel/fax: +36-20-886-1121
E-mail: [email protected] Adósz: 19669883-1-43 OTP: 11706016-20464132
Arról, hogyan tudnánk az Evangélium hirdetésének szolgálatában hűségesen, szeretetteljesen, hatékonyan és kitartóan részt venni, szeretnénk mindnyájatokkal együtt gondolkodni és beszélgetni
Teológiai műhelyünkben, melyet
2026. március 9-én, hétfőn, 10.00 – 16.00 között tartunk
a Budakeszi Metodista Egyházközség templomában (Budakeszi, Rákóczi út 2.)
A Teológiai műhely programja:
10.00 – 10.10 – bevezetés, imádság, Szuhánszky Gábor, Szeverényi János
10.10 – 10.35 – előadás, Durkó István baptista lelkész, missziói igazgató
10.35 – 11.00 – előadás, Dr. László Virgil, docens, Evangélikus Hittudományi Egyetem
11.00 – 11.10 - szünet
11.10 – 11.35 – előadás, Pataky Albert pünkösdi lelkész
11.35 – 12.35 - beszélgetés
12.35 – 13.20 – ebédszünet
13.20 – 13.45 - előadás Nemes Pál, lelkész, Dávid Sátora Gyülekezet
13.45 – 14.10 – előadás Deák László evangélikus lelkész, esperes
14.10 – 14.20 –szünet
14.20 – 14.45 – előadás, Bánki Lajos a Golgota Gyülekezet lelkésze
14.45 – 15.45 - beszélgetés
15.45 – 16.00 – összegzés, lezárás, imádság, Szuhánszky Gábor, Szeverényi János
A részvétel ingyenes, ugyanakkor jelentkezéshez kötött. A részvételi szándékot e-mailben kérjük jelezni, a [email protected] e-mailcímre, legkésőbb március 6-án (péntek) délig.
Ebédre pizzát rendelünk, ehhez majd a helyszínen lehet hozzájárulni.
Bármilyen kérdés esetén az alant feltüntetett telefonszámokon lehet keresni bennünket.
Szeretettel, köszönettel és tisztelettel, az Evangéliumi Aliansz elnöksége nevében a szervezők:
Szuhánszky Gábor, Szeverényi János és Horváth István