Polski Dom Pielgrzyma Królowej Apostołów Pokoju w Medjugorje

Polski Dom Pielgrzyma Królowej Apostołów Pokoju w Medjugorje Polski Dom Pielgrzyma w Medjugorje zapewni: bazę noclegową i turystyczną, opiekę duchową, wsparcie dl

Pokój Chrystusa!Drodzy Przyjaciele i Sympatycy Polskiego Domu Pielgrzyma! W dniu jutrzejszym (środa - 10 września) kończ...
09/09/2025

Pokój Chrystusa!
Drodzy Przyjaciele i Sympatycy Polskiego Domu Pielgrzyma! W dniu jutrzejszym (środa - 10 września) kończę posługę Rektora Polskiego Domu Pielgrzyma Królowej Apostołów Pokoju. Po czterech latach posługi w tym miejscu wracam do Polski. Poprosiłem Księdza Prowincjała o możliwość powrotu do duszpasterstwa i pogłębionej posługi głoszenia Słowa Bożego. I choć początkowo rozważaliśmy pomysł wyjazdu/powrotu na kilka lat do Chicago do parafii amerykańsko-polskiej (w której posługiwałem przez rok i która bardzo potrzebuje polskiego księdza), to jednak w maju pojawiła się inna propozycja ze strony Księdza Prowincjała, a mianowicie założenie i otwarcie Sekretariatu Medjugorskiego, jak również Centrum Formacji w duchu Medjugorje, których siedzibą będą Ząbki k/Warszawy. I choć nie była to dla mnie łatwa decyzja (z racji sentymentu do naszych Rodaków w Chicago i braku kapłanów w USA), to jednak przyjąłem tą propozycję widząc w niej dużą szansę osobistego rozwoju oraz dalszej kontynuacji ducha i orędzia medjugorskiego. Myślę, że ta idea pochodzi z Bożego Ducha i jest w tym palec Boży.
Celem Sekretariatu Medjugorskiego i Centrum Formacji będzie głoszenie orędzia Królowej Pokoju poprzez kazania i rekolekcje w parafiach, jak również rekolekcje dla organizatorów i przewodników pielgrzymek, organizowanie pielgrzymek do Medjugorje i rekolekcji w drodze, wydawanie publikacji w tym duchu oraz zapewne wiele innych kierunków i aspektów, które stopniowo dojrzewają. Zakres działań i tematyka są szerokie.
Niełatwo mi rozstawać się z miejscem, z którym jestem sentymentalnie związany, wszak byłem tutaj od początku obecności pallotynów w tym domu. Jednak wiem, że nieraz potrzebne są zmiany w życiu. Widzę w tym także zaproszenie Matki Bożej do dalszej kontynuacji w Polsce rozpoczętego tutaj dzieła. Nie rozstaję się z Medjugorje. Zamierzam tutaj wracać i nadal pielgrzymować do Królowej Pokoju.
Te ostatnie cztery lata to nie był łatwy czas, ale równocześnie bardzo owocny, ciekawy i dla mnie osobiście bardzo rozwijający. Wiele było wyzwań, trudności i niewiadomych u początków naszego Domu, ale z Bożą i ludzką pomocą udało się je pokonać. Nie przypuszczałem, że przez cztery lata wspólnymi siłami dzięki intensywnej pracy pallotynów, którzy tutaj posługiwali i posługują przez ostatnie lata nasz dom będzie wyglądał tak jak wygląda 🙂. Widzę w tym Boże błogosławieństwo, opiekę Maryi i świętego Józefa.
Kończąc swoją posługę chcę przede wszystkim podziękować Panu Bogu za Jego wezwanie i zaproszenie do posługi w tym świętym miejscu i ogrom łask jakich doświadczyłem. Dziękuję Matce Bożej i św. Józefowi za ich opiekę.
Chcę także podziękować życzliwym ludziom, których spotkałem tak wielu w tym miejscu. Dziękuję za Waszą, serdeczność, dobre słowa i wszelką pomoc. Spotkałem tutaj tak wielu ludzi głębokiej wiary, która ma swoje odbicie w życiu. Przez te cztery lata powstało tak wiele dobrych relacji, przyjaźni i znajomości. One pozostają. Dziękuję z głębi serca Ojcom Franciszkanom za wszelką pomoc i życzliwość, dziękuję Siostrom Franciszkankom, dziękuję różnym wspólnotom istniejącym w Medjugorje i dziękuję wszystkim spotkanym ludziom, od których doświadczyłem tak wiele dobra.
Dziękuję wszystkim dobroczyńcom i współpracownikom naszego Domu. Dzięki Wam mogliśmy wykonać tak wiele inwestycji. Jestem Wam bardzo wdzięczny!
Dziękuję naszym drogim Gościom, których w tym czasie gościliśmy w naszym Domu. Dziękuję za Waszą obecność, za wspólne spotkania i rozmowy 😊.
Nie sposób nie wspomnieć tutaj śp. abpa Henryka Hosera, który miał tak ogromny wkład w powstanie Polskiego Domu Pielgrzyma. Pozostał on w pamięci tak wielu miejscowych Chorwatów, którzy wspominają go zawsze z wielkim sentymentem i poczuciem straty. Wierzę, że jest naszym orędownikiem przed Panem.
Z wdzięcznością w sercu wspominam śp. Panią Łucję Bednarczuk-Kravić – moją nauczycielkę chorwackiego, która wprowadziła mnie w arkana tego języka.
Dziękuję moim Współbraciom, z którymi pełniliśmy razem posługę w tym domu: ks. Zbigniewowi Pawłowskiemu SAC, ks. Arturowi Stępniowi SAC, ks. Sławomirowi Ciarcińskiemu SAC i ks. Pawłowi Jurkowskiemu SAC. Dziękuję wszystkim pracownikom, wolontariuszom i wszystkim, którzy nam towarzyszyli przez te lata w naszej posłudze na rzecz naszych gości i pielgrzymów.
Dziękuję mojemu tacie za ogrom włożonej pracy w różne prace konserwacyjne, techniczne i renowacyjne. To był bez wątpienia ogromny trud, ale efekty są widoczne. Dziękuję mojej mamie za troskę o wystrój Domu i przygotowywanie nam różnych polskich przysmaków, których nam tutaj brakowało 🙂.
Przy tej okazji dziękuję też Panu Ambasadorowi i Konsulowi Rzeczpospolitej Polskiej w Sarajevie za życzliwość i dobrą, owocną współpracę pomiędzy Ambasadą a Polskim Domem na rzecz naszych Rodaków 🇵🇱.
Dziękuję również Służbie Zdrowia z Citluka i Mostaru, Policji z Citluka oraz innym slużbom, z którymi współdziałaliśmy w sytuacjach wymagających pomocy polskim pielgrzymom.
Wyjeżdżam z Medjugorje z poczuciem spełnienia misji i z ogromną satysfakcją w sercu z wypełnienia powierzonego mi zadania. Mogę bez żadnej przesady powtórzyć za św. Pawłem: „w dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiarę zachowałem” 😇.
A teraz rozpoczynam nowe wyzwanie, które także nie jest proste, ale bardzo ciekawe i intrygujące. Początki nigdy nie są łatwe, ale efekty cierpliwej i wytrwałej posługi niejednokrotnie okazują się bardzo owocne. Lubię wyzwania i lubię stawiać im czoła. Wierzę, że z Bożą i ludzką pomocą wspólnymi siłami damy radę 🤗.
A do Chicago bez wątpienia jeszcze nieraz zawitam celem ewangelizacji i głoszenia orędzia Królowej Pokoju 🙂.
Dziękuję za Waszą modlitwę w czasie mojej posługi tutaj i polecam Waszej życzliwej modlitwie nasze nowe pallotyńskie dzieło. Niech służy ono na chwałę Bożą i na cześć Matki Najświętszej.
Nowemu rektorowi Polskiego Domu Pielgrzyma – ks. Józefowi Lasakowi SAC życzę Bożego błogosławieństwa, wielu Łask Bożych, siły i mocy Ducha Świętego. Zapewniam o swojej modlitwie i służę wszelką możliwą pomocą.
Niech Bóg będzie uwielbiony!

Pokój Chrystusa! Drodzy Przyjaciele Polskiego Domu Pielgrzyma!W Medjugorje i w naszym Domu trwa nadal sezon pielgrzymkow...
04/09/2025

Pokój Chrystusa!
Drodzy Przyjaciele Polskiego Domu Pielgrzyma!
W Medjugorje i w naszym Domu trwa nadal sezon pielgrzymkowy w całej pełni, a my dalej doposażamy i upiększamy nasz Dom. Właśnie zakończyliśmy prace nad hydroizolacją na tarasie, wykonaliśmy instalację odgromową do butli z gazem, zakupiliśmy nową kuchnię gazową i grilla gastronomicznego oraz specjalistyczne garnki i patelnie. Ponadto wykonaliśmy nowe zdjęcia Domu na naszą stronę internetową 🙂.
Bogu i ludziom niech będą dzięki! ☺️
Niech te wszystkie sprzęty i prace służą jak najlepiej naszym Drogim Gościom – Pielgrzymom.
Niech Bóg Was błogosławi, a Królowa Pokoju oręduje za Wami + 😇 

Serdecznie gratulemy Jego Ekscelencji Księdzu Arcybiskupowi Andrzejowi Przybylskiemu nominacji na arcybiskupa metropolit...
31/08/2025

Serdecznie gratulemy Jego Ekscelencji Księdzu Arcybiskupowi Andrzejowi Przybylskiemu nominacji na arcybiskupa metropolitę katowickiego 🙂. Cieszymy się tym bardziej, że ks. bp Andrzej kilkukrotnie mieszkał w Polskim Domu Pielgrzyma ☺️. Dziękujemy Księdzu Arcybiskupowi za życzliwość, za wspólne rozmowy i świadectwo wiary. Życzymy wielu łask Bożych, darów Ducha Świętego i opieki Maryi w nowej posłudze. Zapewniamy o naszej modlitwie u stóp Królowej Pokoju i zapraszamy ponownie do naszego Domu 😊

05/07/2025

Świętowania ciąg dalszy 🥳

W Polskim Domu Pielgrzyma wraz z grupą pielgrzymów z Wielunia, którą gościmy w naszym domu, świętowaliśmy dzisiaj jubile...
05/07/2025

W Polskim Domu Pielgrzyma wraz z grupą pielgrzymów z Wielunia, którą gościmy w naszym domu, świętowaliśmy dzisiaj jubileusz 50-lecia małżeństwa moich rodziców: Haliny i Andrzeja Górzyńskich ☺️. Dostojnym jubilatom życzymy wielu łask Bożych i opieki Królowej Pokoju 😇. 

Pokój Chrystusa! W Medjugorje trwają piękne uroczystości 44 rocznicy objawień Królowej Pokoju. Przybyło tysiące pielgrzy...
25/06/2025

Pokój Chrystusa! W Medjugorje trwają piękne uroczystości 44 rocznicy objawień Królowej Pokoju. Przybyło tysiące pielgrzymów z całego świata, jest duch modlitwy i wiary oraz chrześcijańska radość i nadzieja. Dziękujemy Panu Bogu za dar naszej Matki - Królowej Pokoju i jej obecność pośród nas 🙂.
W naszym Domu gościliśmy dziś po raz pierwszy abpa Francisa Chullikatta - nuncjusza apostolskiego w Bośni-Hercegowinie. To było miłe, serdeczne i braterskie spotkanie. Naszemu gościowi bardzo spodobał się nasz dom oraz kaplica, a zwłaszcza płaskorzeźby i obiecał, że będzie odwiedzał nas częściej ☺️. Dziękujemy Księdzu Arcybiskupowi za jego życzliwość i otwartość. Zapewniamy o naszej modlitwie 😊.
W tych dniach gościmy również w naszym Domu abpa Tomasza Petę z Kazachstanu oraz przedstawicieli Stowarzyszenia (Fundacji) Królowej Pokoju, która ma na celu stworzenie 12 miejsc na świecie, gdzie trwała by modlitwa o pokój za pośrednictwem Matki Bożej: ks. Mirosława Praska, p. Mariusza Drapikowskiego, p. Andrzeja Gacka z małżonką, p. Piotra Ciołkiewicza oraz przybyłych wraz z nimi przyjaciół.
Królowo Pokoju módl się za nami! 😇

Pokój Chrystusa! W Polskim Domu Pielgrzyma trwa intensywny sezon pielgrzymkowy i działamy pełną parą 🤗. Równocześnie nad...
29/05/2025

Pokój Chrystusa! W Polskim Domu Pielgrzyma trwa intensywny sezon pielgrzymkowy i działamy pełną parą 🤗.
Równocześnie nadal prowadzimy różne prace i inwestycje celem ulepszania i udoskonalania naszego Domu.
Wykonaliśmy nową wentylację w serwerowni, zamontowaliśmy nowe oświetlenie zewnętrzne, a teraz trwają prace nad nową hydroizolacją tarasu i nową instalacją odgromową. Wszystko po to by nasz Dom jak najlepiej służył naszym Drogim Gościom.
Dziękujemy serdecznie wszystkim Dobroczyńcom, Ofiarodawcom i Przyjaciołom naszego Domu ☺️. Odwdzięczamy się Wam naszą modlitwą i życzliwą pamięcią 🙂

Bogu niech będą dzięki! I ludziom też! 😇. Nowa klimatyzacja i wentylacja w kaplicy gotowa 🤗. Zdążyliśmy na czas, czyli ...
18/03/2025

Bogu niech będą dzięki! I ludziom też! 😇. Nowa klimatyzacja i wentylacja w kaplicy gotowa 🤗. Zdążyliśmy na czas, czyli przed przyjazdem dużej grupy rekolekcyjnej 🙂

W Polskim Domu Pielgrzyma ciąg dalszy prac budowlanych i remontów 🤗. Właśnie trwa montaż nowej wentylacji i klimatyzacji...
13/03/2025

W Polskim Domu Pielgrzyma ciąg dalszy prac budowlanych i remontów 🤗. Właśnie trwa montaż nowej wentylacji i klimatyzacji w kaplicy oraz wentylacji w magazynie i w sterowni windy/serwerowni. Powiększyliśmy tez pomieszczenie na agregat pradotworczy by latwiejszy byl
dostep do obslugi i serwisowania. Chcemy by nasz Dom jak najlepiej sluzyl naszym Gosciom - Pielgrzymom 🙂. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy nas wspieraja duchowo i materialnie i polecamy się nadal Waszej pamięci i życzliwości ☺️

05/03/2025

Udało się wszystko zakończyć na czas 🤓

Akcja „firanki i zasłony” zakonczona. Mamy tez nowe oświetlenie w jadalni, recepcji i części wypoczynkowej oraz nowe kwi...
05/03/2025

Akcja „firanki i zasłony” zakonczona. Mamy tez nowe oświetlenie w jadalni, recepcji i części wypoczynkowej oraz nowe kwiaty 🤗

01/03/2025

I jeszcze filmik na dodatek jako dopełnienie poprzedniego postu 🙂

Address

Medjugorje

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Polski Dom Pielgrzyma Królowej Apostołów Pokoju w Medjugorje posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Place Of Worship

Send a message to Polski Dom Pielgrzyma Królowej Apostołów Pokoju w Medjugorje:

Share