01/03/2026
Obilježeno 30 godina predanog imamskog rada
Glavni imam Mensur ef. Ćehić i predsjednik IO Medžlisa IZ Bihać Samir Bećirspahić, posjetili su, 28.2.2026., džemat Gata, gdje je u svečanoj i dostojanstvenoj atmosferi obilježeno 30 godina predanog imamskog rada Safeta-ef. Jusića. Ovaj značajan jubilej okupio je brojne džematlije, saradnike i prijatelje, koji su svojim prisustvom posvjedočili zahvalnost za tri decenije kontinuirane službe vjeri i zajednici.
Tokom proteklih trideset godina Safet-ef. je kroz hutbe, mektebsku pouku, savjetodavni rad i neposredan kontakt s džematlijama dao nemjerljiv doprinos očuvanju i jačanju vjerskog života. Njegov rad ostavio je dubok trag u odgoju mladih generacija, afirmaciji islamskih vrijednosti i izgradnji međusobnog povjerenja unutar džemata.
U svom obraćanju, glavni imam je istakao:
„Imamska služba nije samo funkcija, nego trajna obaveza prema Allahu, Zajednici i ljudima. Trideset godina rada u jednom džematu svjedoči o povjerenju, saburu i iskrenoj namjeri da se ostavi trajni trag dobra.“
Naglasio je da kontinuitet imamskog djelovanja donosi stabilnost i sigurnost džematu, te predstavlja primjer ustrajnosti i odgovornosti u vremenu brojnih izazova.
Ovom prilikom Safetu-ef. Jusiću uručena je i zahvalnica kao izraz priznanja za dugogodišnji predani rad i doprinos razvoju džemata Gata. Prisutni su uputili prigodne čestitke, izražavajući zahvalnost i poštovanje, uz dove Uzvišenom Allahu da mu podari zdravlje, snagu i bereket u daljnjem radu.
Obilježavanje ovog jubileja proteklo je u lijepoj atmosferi, podsjećajući sve prisutne na važnost istrajnosti, odgovornosti i predanog služenja vjeri i zajednici.